Bijlage I. VERSLAG over den toestand van het MUSEUM in het Wijnhuis te Zutphen, in het jaar 1941. Het Museumbezoek heeft zich in het kalenderjaar 1941 in stijgende lijn kunnen ontwikkelen. Het totale aantal bezoekers bedraagt 3376, waarvan 2263 betalend en 1113 kosteloos werden toegelaten. Over 1940 waren de cijfers 2738 (resp. 1633 en 1105) De grootere belangstelling voor de tijdelijke tentoonstellingen en het toenemend toeristenverkeer in de zomermaanden mogen wel als oorzaak van deze vermeerdering beschouwd worden. Evenals vorige jaren bezochten vereenigingen en groepen leer lingen van middelbare en lagere scholen, zoowel uit Zutphen als van elders, onder geleide het museum en de tentoonstellingen. In de samenstelling van het bestuur kwam dit jaar een wijziging. In de vacature D. Molenaar werd door den Raad tot lid van de Museum-Commissie benoemd Jhr. Mr. C. C. de Jonge. Ir. D. Molenaar, in 1941 overleden, was van 1917—1941 lid der museum-commissie en gedurende twaalf jaren tevens haar voorzitter. In die reeks van jaren heeft hij met zijn groote belang stelling voor het museum veel bijgebracht tot den bloei van deze instelling. Onder zijn leiding kwam de uitbreiding van het museum tot stand. De aangename samenwerking met den Heer M o 1 e n a a r en zijn nooit falende steun, wanneer in het belang van het museum iets bereikt moest worden, zullen bij de commissie van beheer in dankbare herinnering blijven. Herbenoemd werden door den Raad: Mej. W. J. S. van A1 p h en en door de Vereeniging „Zutphen Vooruit" Mr. A. Staring. Het museum bleef het geheele jaar geopend. Aan het gebouw werden in het verslagjaar geen veranderingen en herstellingen aangebracht. Een noodzakelijke restauratie van het trappenhuis en de beide bovenzalen werd verschoven naar 1942. Ook dit jaar werden meermalen inlichtingen betreffende voor werpen in het Museum gevraagd. Aan verscheiden personen werd inzage gegeven van de niet-geëxposeerde collecties en van de bibliotheek. Van een plattegrond van de vestingwerken van Zutphen (penteekening van 1761) liet de stichting het Wijn-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1941 | | pagina 66