Bijlage C. 4 Bijlage C. 5 Leerlingen. Mej. M. Leydens, G. Bunnik, Mevr. F. v. d. Galie— Kolkman. Mej. A. Bogtstra. A. Doornik, M. Aalbers, G. Ie Nobel, W. Kleiterp, D. Meijer, G. Boer, A. Noordtzij, de Heer Dr. J C. Blok, M. N. H. Leys, G. J. Steemers, Mej. F. E. Kan, A. v. d. Meent, leerares fraaie handwerken, linnennaaien en verstellen, leerares costuumnaaien, vanaf 15 Nov. leerares idem, vanaf 15 Nov. leerares huishoudkunde en wasbehandeling. leerares idem. leerares idem. leerares koken en voedingsleer, leerares idem. leerares algemeen vormend onderwijs, leerares kinderverzorging en opvoeding, leerares idem, vanaf 1 Sept. leeraar hygiëne, leeraar administratie, leeraar schei- en natuurkunde, assistent huishoudster, concierge. Door ziekte waren afwezig in 724 Febr., 17 Oct. - 317 31 Maart12 Mei. 21 Febr. 17 Mrt., 24 Mrt.—4 Juni. 324 Febr. 28 Mrt.21 April. 13-20 Jan. 3-12 Febr. 18 Jan.30 Maart. Mej. Aalbers, Boer, Kleiterp, Kroeze, Nipius, Sijses, v. Wagensveld, De concierge A. v. d. Meent In deze tijden van ziekteverzuim werd waargenomen door de Dames leerares Na. (aanvullende uren). N. VIII. A. Geurts, G. Bunnik, E. v. Kempen, E. Kroon, H. Schuttelaar. W. Vos, S. Annema, C. P. Fritz, v. d. Pot, N. XX. De concierge werd tijdens zijn ziekte vervangen door J. W. Bartels. De Dames G. Boer, M. Aalbers en A. Geurts werden respectievelijk met ingang van 1 Maart, 1 April, en 1 Sept. in vasten dienst benoemd. In verband met vermeerdering van lessen elders vroeg Mej. Boer ontheffing van de klasse-uren aan onze school, welk verzoek werd ingewilligd. Voor deze lesuren werd Mej. A. Noordtzij tijdelijk benoemd, zoodat aan Mej. Boer bleef opgedragen de Opleiding voor Kinderjuffrouw en voor de Centrale Raad voor Kinderuitzending. De Dames G. Bunnik en F. v. d. Galie-Kolkman en A. Geurts werden benoemd voor de cursussen uitgaande van het Comité voor Huishoudelijke Voor lichting, speciaal voor Costuumnaaien en Oud-nieuw vermaken. In 1941 hadden zitting in de examencommissie voor de acte Na. Mej. M. Leydens, voor het schoolexamen van de Centrale Raad voor Kinderuitzending (gehouden in de Nijverheidsschool te Arnhem) de dames G.B oer, A. B og t s t ra, J. K r o eze en G. Ie Nobel. Voor het theoretisch gedeelte van dit examen de dames A. Bogtstra in (Groningen) en D. Meijer in (Utrecht). Ook dezen winter werden geen avondcursussen gegeven vanwege de verduis teringsbepalingen en de gas- en electriciteitsrantsoeneering. Dat de distributiebezwaren zich meermalen lieten gelden spreekt vanzelf. In dit verband brengen wij gaarne onzen dank aan de desbetreffende instanties hier ter stede voor hun gewaardeerde medewerking. In dit jaar werd een aanvang gemaakt met het sparen-op-school door de leerlingen. Speciale spaardozen werden hiervoor door de N. V. Spaarbank-Vereeniging te Zutphen verstrekt, terwijl de leerlingen een eigen spaarboekje kregen, waar op geregelde tijden het gespaarde geld wordt bijgeschreven. Over het geheel genomen kunnen wij van een verrassend resultaat spreken. In het voorjaar waren Oudermiddagen georganiseerd, waarvoor groote belang stelling bestond. Na een rondgang door de school, waar Openbare les was, werden in een kort samenzijn van Ouders en Personeel de belangen van leer lingen en school besproken. Opnieuw is daarbij gebleken, dat deze middagen voor contact tusschen school en huis te verkiezen zijn boven een tentoonstelling- van-werk-der-leerlingen en zonder verband daarmee gehouden Ouderavonden. Resultaat van deze Oudermiddagen was voor sommige gevallen opmerkelijk doel-bewuster-medewerking van huis. Ingeschreven waren: Op 1 Jan. Op 1 Sept. Op 31 Dec. 1941. Voorbereidende klasse156 158 158 Hulp in de Huishouding34 56 55 Huishoudsters40 40 40 Naaisters A en B18 20 20 Kinderverzorgster en Kinderjuffrouw16 20 20 Opleiding Na 17 14 14 Artikel 38 1 Opleiding Nutt. Handw6 1 2 Totaal 288 309 309

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1941 | | pagina 45