Bijlage B. JAARVERSLAG kringschoolartsendienst „Kring Zutphen" over het jaar 1941. Gelukkig kon het werk ook dit jaar zonder onderbreking worden voortgezet en kon het routinewerk worden volbracht. Een speciaal onderzoek naar de besmetting met tuberculose, hetwelk ik speciaal in verband met de oorlogsomstandigheden had willen instellen, werd echter door onvoorziene omstandigheden verhinderd en moest uitgesteld worden. Op verzoek van Gedeputeerden was ik op 14 vergaderingen aanwezig, waarop aan verschillende gemeentebesturen van de provincie het nut en de werking van den schoolartsendienst werd uitgelegd. In Arnhem werden 5 vergaderingen belegd, in Apel doorn 3, in Nijmegen en Druten elk 1 en in Zaltbommel en Tiel elk 2. Gelukkig werden alle gemeenten van het nut dezer instel ling overtuigd, zoodat nu binnen afzienbaren tijd overal deze nuttige instelling zal worden ingevoerd. Tot mijn spijt zal dan wel een andere groepeering volgen, waardoor een paar gemeenten, waarin ik altijd met genoegen heb gewerkt, in een anderen kring zal worden ondergebracht. De Kringcommissie vergaderde twee keer, op 30 April en op 8 December, op welke vergaderingen ik tegenwoordig was. Tot mijn spijt verliet de heer Grotenhuis de gemeente Angerlo en trad daarmee uit de Kringcommissie. Hij toonde altijd zeer groote belangstelling in het werk en vooral ook door zijn enthousiasme en medewerking is in de gemeente Angerlo veel bereikt. Toelichtingen over het schoolartsenwerk, lezingen enz. Wederom gaf ik aan verschillende gemeenten inlichtingen over den gang van zaken. Op een ouderavond van school E te Zutphen gaf ik in verband met het schoolartsenwerk een uiteenzetting over de hygiëne. Vergaderingen der Algem. Ned. Ver. v. Sociale Geneeskunde werden door mij bijgewoond. 1. Algemeene gegevens. Aantal onder toezicht staande kinderen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1941 | | pagina 36