30 Bestrijding wandgedierte. Ingevolge het besluit van den Secretaris-generaal van het De partement van binnenlandsche zaken, d.d. 29/30 Januari 1941, betreffende de bestrijding van wandgedierte, is het sedert 1 April verboden als verhuurder een woning in gebruik te geven voordat een van gemeentewege erkende deskundige heeft verklaard, dat geen wandgedierte is aangetroffen eenzelfde verbod geldt voor het plaatsen of aanbrengen van huisraad in een verhuurde woning of gedeelte daarvan. In verband hiermede werden 284 woningen onderzocht, terwijl 254 meubelonderzoekingen plaats vonden. De baten, hieruit voort vloeiende, hebben f 411.bedragen. Verplaatsing mestplaats. Door gebrek aan materiaal voor de ophooging en egaliseering van de paardenweide werd een gedeelte van den aangelegden weg naar de Zwartinkhorst weer afgegraven, waardoor het grond werk ongestoord kon doorgaan. Ophaaldienst van keukenafval en beenderen. Ingevolge de afvallenbesluiten 1940 I en II werden in het af- geloopen jaar 436135 kg. schillen en groentenresten en 4452 kg. beenderen verzameld. HOOFDSTUK VIII. VOLKSHUISVESTING. Bouw- en woningtoezicht. Gedurende het jaar 1941 werden 90 aanvragen behandeld voor het bouwen en verbouwen van perceelen, het maken van riool aansluitingen of het uitvoeren van werken aan den openbaren weg. Op 85 aanvragen werd gunstig beschikt. Hieronder volgt een overzicht van de aangevraagde en ver leende vergunningen. 31 8 8 voor nieuwbouw 48 43 voor het veranderen, uitbreiden of ver nieuwen van gebouwen 6 6 voor aansluiting op het gemeenteriool voor 20 20 den afvoer van menagewater voor aansluiting op het gemeenteriool voor 6 een overstortleiding van beerputten 6 voor het bouwen van schuren e. d. 1 1 voor het aanbrengen van zonneschermen, 1 1 uithangborden, lichtbakken en automaten; voor het plaatsen van erfafscheidingen. Een verzoek tot het verbouwen van perceelen in de Polsbroek tot bergplaats van lompen enz. werd ingetrokken. De afgewezen verzoeken kunnen als volgt worden gerubriceerd: a. van den Algemeen Gemachtigde voor den Wederopbouw kon geen vergunning worden verkregen 1het bouwen en verbouwen van pakhuizen aan de Spiegel- en Gasthuisstraat 2. het bouwen van schaftlokalen enz. aan de Pollaan 3. het verbouwen van het R.K. Walburgis Ziekenhuis; b. wegens strijd met de bepalingen van de Bebouwingsverordening Coehoornsingel 1. het verbouwen van één woning tot twee woningen aan den Coehoornsingel 2. idem van een woning aan den Deventerweg. Voltooid werden 25 nieuwe woningen, terwijl einde 1941 nog één woning in aanbouw was. Er werden 10 woningen onbewoonbaar verklaard. Door herbouw, afbraak en onttrekking aan de bestemming zijn 30 woningen vervallenéén onbewoonbaar verklaarde woning werd afgebroken. Er werden 7 hinderwetaanvragen behandeld, waarop 7 ver gunningen zijn verleend. Drie drankwetaanvragen werden behandeld, waarop de ge vraagde verloven A wérden verleend. In den loop van het jaar werden 8 gevallen behandeld, waarin schoorsteenen niet aan de desbetreffende voorschriften van de bouwverordening voldeden, tengevolge waarvan brandgevaar aan wezig was. In alle gevallen werden na aanschrijving de noodige verbeteringen aangebracht. In het vorige jaar hadden twee aan schrijvingen over brandgevaarlijke schoorsteenen plaats gehad, Aanvragen. Vergunningen. Omschrijving.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1941 | | pagina 18