Bijlage Q. 8 De kleine voedingspomp werd door een nieuwe van grootere capaciteit vervangen. De andere pompen werden om beurten in gebruik genomen en waar noodig van nieuwe onderdeden voorzien. Gelijkstroominstallatie. De gelijkstroominstallatie werkte het geheele jaar zonder eeniqe storing. De 122 cellen werden door de N.V. Accumulatoren- fabriek „Varta" te Amsterdam geheel in revisie genomen en schoon gemaakt. De hoedanigheid van het gas. De calorische waarde van het gas wordt automatisch bepaald door een „Zigma" en een „Union" calorimeter, het soortelijk gewicht door de „Lux gaswagen. Als controle op deze toestellen wordt regelmatig het gas onder zocht en met de „Junkers" handcalorimeter eveneens de calorische waarde bepaald. Vier maal per jaar wordt een gasmonster op gezonden naar de Gasstichting te 's-Gravenhage, welke het gas onderzoekt op een volledige analyse. De gemiddelde calorische waarde bedroeg 4076 cal. Het soor telijk gewicht 0.51. De druk van het gas bedroeg 54 m.m. en in de spitsuren 60 m.m. De druk wordt gemeten direct achter den stadsregulateur. Buizennet. In verband met de verbreeding van den Rijksweg in de Hoven moest de gashoofdleiding over een lengte van circa 300 meter worden verwijderd en opnieuw worden gelegd. Daarna werden de aansluitingen van de huizen nos. 1 tot en met 68 aan den Rijksweg geheel vernieuwd. Door bominslag werd in de hendrac - straat te Eefde een 4" hoofdleiding en enkele aansluitingen vermeld; denzelfden dag werden zij hersteld. De gasaansluitingen in den Stationsweg, Korte Hofstraat, i urt- straat en Kerksteegje werden vernieuwd In de vernieuwde Larebrug werd wederom een 10" gasleiding gelegd en op e bestaande net aangesloten. De oude gasleiding in het Spoorstraatje werd door een nieuwe 4" vervangen. In den Vliegendijk werden alle gasleidingen ver nieuwd. Bij de vernieuwing van de Deventerwegbrug werd door het trekken van een schoorpaal de gaszinker beschadigd. Besloten werd om, waar de waterleiding eveneens door den aannemer van den bouw van de brug totaal vernield werd, de leidingen door de nieuw te bouwen brug te maken. Ook werden de aan- Bijlage Q. 9 sluitingen van de perceelen Nieuwstad 1 tot en met 22 geheel vernieuwd. Straatverlichting. In verband met den oorlogstoestand werd de straatverlichting niet ontstoken. Voor zoover de werkzaamheden het toelieten werden de lantaarns met automaten van de palen verwijderd en in de werk plaats nagezien en opnieuw geschilderd. Toonzaal. De toonzaal mocht zich wederom in een levendige belangstelling verheugen. De omzet was belangrijk hooger dan het voorgaande jaar. De navolgende toestellen werden verkocht 56 gasfornuizen 2 gecomb. gas-kolen fornuizen 225 gascomforen 24 onderlegplaten voor comforen 19 gasoventjes 34 gasstoofcomforen 15 gastheelichtjes 16 geijsers 9 doorstroomapparaten 2 gaswaschketels 2 gaskoelkasten 8 gashaarden 13 radiatoren 7 straalkacheltjes 2 temperatuurregelaars 1 industriecomfoor 2 kooktafeltjes 1 wandcomfoor 2 gaspoken Voorts werden door onze bemiddeling door de firma Van der Me ij den te Amersfoort een tweetal gasovens bij bakkers ge plaatst welke zeer goed voldoen. Verschillende keeren werden adviezen verstrekt voor het maken van speciale branders voor de industrie. De provisie van de verkochte toestellen in de toonzaal kwam voor het grootste gedeelte ten goede aan de erkende gasfitters en winkeliers. Aan hen werd een provisie uitgekeerd van f 1675.34. Gastarieven. De tarieven waren als volgt A f 0.20 f 0.08 B f 0.50 f 0.07 C f 0.95 f 0.06 D f 1.50 f 0.05 Voor gasverbruikers boven 80 m3 in één maand wordt voor het meerdere berekend f 0.04 Voor de buitengemeenten is de prijs van het gas '/2 cent per m3 hooger. Klasse Vastrecht per maand Prijs per m3

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1941 | | pagina 137