Bijlage Q. Toestand der fabriek. Gebouwen. De dakgoten van de kantoren en het magazijn werden aan de achterzijde vernieuwd. De woning van den fabrieksbaas werd van buiten geschilderd. Terrein. Voor de stokerij werd de oude bestrating uitgebroken en ge deeltelijk vernieuwd. Haven. De meerpalen in de loshaven moesten gedeeltelijk vernieuwd worden. Dit werk werd door den dienst van gemeentewerken uitgevoerd. Bliksemafleiders. De bliksemafleiders werden door de firma Aart sen te Am sterdam gecontroleerd en voor zoover noodig weer opnieuw in orde gemaakt. Ovens en stokerijgebouw. Op 31 December waren voor de gasproductie beschikbaar 1 kameroven met 5 kamers en 4 kamerovens met 3 kamers. Op dezen datum hadden de ovens de volgende vuurdagen Oven I met 3 kamers: 1392 vuurdagen. II 3 2259 III 3 415 IV 3 2715 V 5 177 Direct na het gereedkomen van den nieuwen 5 kameroven werd met het droogstoken daarvan begonnen en kon deze oven op 7 Juli in gebruik worden genomen. Hij is voorzien van twee oververhitters, waardoor de oververhitte stoom met een tempera tuur van 450 0 C. in de kamers gespoten kan worden. De oven voldoet aan de gestelde eischen en heeft een hooge 93De'kamers van oven no. IV werden gedeeltelijk vernieuwd en van nieuwe bovenkoppen voorzien. De generator van dezen ove werd aeheel vernieuwd. De bestrating in de stokerij werd geheel uitgebroken en voo zoover noodig opgehoogd en vernieuwd. De centrale amoniakleiding vanaf de ovens tot den teerp te klein en werd door een nieuwe vervangen. Bijlage Q. 7 Cokesbreekinrichting. De dwarsbalken, waarop de breekinrichting rust, moesten ver nieuwd worden. In degroote bunker werden enkele nieuwe slijtplaten gezet, terwijl de bunker waarin de bries gestort wordt aan de onderzijde vernieuwd werd. De beide andere kleine bunkers werden eveneens nagezien en de versleten platen van nieuwe voorzien. In de breekinrichting werden de oude schijven door nieuwe ver vangen. Gashouders. De beide bovendekken moesten opnieuw geverfd worden. In het raamwerk der beide gashouders werden verschillende steunijzers vernieuwd. Wegens gebrek aan materiaal moest het vernieuwen van den bovensten omloop van gashouder I worden uitgesteld. De olielaag in beide gashouders werd opnieuw bijgevuld. Condensorgebouw. Het condensorgebouw werd uitwendig in de grondverf gezet. Exhausters. De beide exhausters met omloop-regulateurs werden inwendig schoongemaakt. De schuiven der stoommachines werden opgevlakt en de zuigers van nieuwe veeren voorzien. Pelouzes. De klokken der pelouzes werden regelmatig schoongemaakt, de sproeier van een der pelouzes moest worden vernieuwd. Wasschers. De beide wasschers werden inwendig schoongemaakt en na gezien en de houten vullingen, voorzoover dit noodig was, opnieuw bijgewerkt. Zuiverkisten. In 1941 werden 7 zuiverkisten van versche ijzeraarde voorzien. Een partij afgewerkte zuiveraarde werd verkocht aan de firma Carl Haasters te Utrecht. Stoomketels en Pompen. Ketel no. II werd door de firma Doorgeest te Amsterdam in- en uitwendig schoongemaakt en daarna door het Stoomwezen opnieuw gekeurd en in orde bevonden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1941 | | pagina 136