18 Aanbestedingen. Een overzicht van de in 1941 gehouden openbare aanbestedingen wordt gegeven in den hierna volgenden staat. Na onderhandsche aanbesteding werd aan „Installatiewerk" te Amersfoort opgedragen het installeeren van een centrale ver warming door middel van warm water in het kantorengebouw aan de Waterstraat en het installeeren van een pompen-warm- waterverwarming in de Landbouwwinterschool. De aannemings som van het eerstgenoemde werk bedroeg f 4655.— en die van het laatstgenoemde f 8374. Voorts werd aan de fa C. G. de Kroon te Rhenen, na onderhandsche aanbesteding, opgedragen het afbreken van de noodbrug „Larebrug", het bouwen van een hulpbrug, het maken van een nieuwen toegangsweg en het uit voeren van bijkomende werken voor de som van f 2285. Bij vrije keuze werd aan de fa Gebr. Schipholt te Enschede het afbreken, opruimen en vervoeren van de houten hulpbrug naast de herbouwde Larebrug en het uitvoeren van bijkomende werken opgedragen voor de som van f 1200. 19 Torens en uurwerken. De bliksemafleiders van den Wijnhuis- en den St. Walburgs toren werden eenmaal beproefd. Aan de firma N ij land bleef opgedragen het opwinden, gelijk- zetten en onderhouden van het uurwerk met carillon van den Wijnhuistoren en van den regulateur in de burgemeesterskamer, tezamen voor de som van f 350.— per jaar en aan de firma J. H. Addicks en Zoon te Amsterdam het onderhoud van de hamers, klepels en draden van het carillon van den Wijnhuistoren, tegen een vergoeding van f 90.— per jaar. De vier electrische buitenklokken werden door de firma H. Addicks en Zoon onderhouden tegen een vergoeding van f 200 per jaar. HOOFDSTUK VI. OPENBARE ORDE, VEILIGHEID EN ZEDELIJKHEID. In den loop van het verslagjaar zijn aan het politiekorps drie man administratief personeel toegevoegd, te weten twee klerken op arbeidscontract en één bezoldigd volontair. Een agent van politie le klasse is overgeplaatst naar de af- deeling recherche, waar hij in het bijzonder met de opsporing van economische delicten is belast. Voorts zijn een tweetal agenten aangesteld als burgeragent en speciaal beiast met de opsporing van genoemde strafbare feiten. Evenals in vorige jaren werd ook tijdens dit verslagjaar de surveillance, vooral in de buitenwijken, door de gemeentepolitie in den regel per rijwiel verricht. Ter handhaving van de orde en rust in bioscopen, alsmede met het oog op den voor filmvertooningen vastgestelden leeftijds grens, werd gedurende elke voorstelling toezicht gehouden. Aan 136 personen werd door de politie in een der volksloge menten nachtverblijf verstrekt en aan 29 in het politiebureau. De volkslogementen en het woonwagenkamp weiden voort durend aan een scherpe controle onderworpen. Mede daardoor werden 21 gesignaleerde personen aangehouden. Het aantal vreemdelingen in deze gemeente bedroeg 257, het aantal joden 558, t.w. 480 vol-joden, 58 G' en 20 G" Het aantal misdrijven, waarvan door de gemeente-politie proces verbaal werd opgemaakt, bedroeg 801. Wegens openbare dronken schap werden 29 en ter zake van andere overtredingen 565 Datum der aan besteding. Aantal in schrijvers. Omschrijving der werkzaamheden. Aannemer. Aan nemingssom 6 Febr. 7 Het maken van een kelder ingang en schoorsteen met bijkomende werken in het gebouw Waterstraat no. 5. J. Hummelman te Zutphen. f 735.- 6 Febr. 45 Het verbouwen van de Rijks- landbouwwinterschool met bijkomende werkzaamheden. G. Schut Zn. te Zutphen. 13252. 25 Mrt. 4 Het ophoogen van een ge deelte van het Gallilee ten behoeve van de uitbreiding van de algemeene begraaf plaats. G. ten Elze te Zutphen. 36837.- 5 Mei 12 Het bouwen van een gewa pend betonbrug over de Berkel (Larebrug) in den Weg naar Warnsveld. fa. Gebr. Schip- holt te Enschede. 29906.- 24 Nov. 9 Het ophoogen enegaliseeren van het nieuwe veemarkt terrein aan „De Dreef fa. M. Jurriëns Zn., te Zutphen. 2795.-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1941 | | pagina 12