Bijlage N. 66 meer dan 6 gezinsleden. Aan deze gezinnen zijn 798 zegels verkocht, voor een bedrag van f 199.50. Op dit gespaarde bedrag werd in 1623 gevallen een toeslag van f 0.25 en in 175 gevallen een toeslag van f 0.40 verleend, zoodat hiervoor in totaal f 225.75 aan suppletie werd verstrekt. Door deze regeling werden bedoelde gezinnen in de gelegenheid gesteld een bedrag van f 425.25 aan kleeding, schoeisel en dekking te besteden. 8. Verpleging in gestichten, hulp in de huishouding, kostgelden. Ook ten aanzien van dit hoofdstuk zijn de kosten in vergelijking tot vorig jaar gestegen in verband met de toename van het aantal verpleegden. Het aantal patiënten steeg van 31 in 1940 tot 37 in het verslagjaar; het aantal verpleegdagen steeg van 7738 tot 8827; de totale kosten stegen van f 13248.52 tot f 14025.56. De gemiddelde verpleegprijs daalde van f 1.69 tot f 1.59. Dit is in hoofdzaak het gevolg van de nieuwe overeenkomst met het bestuur van de Stichting „Onderdak en Verzorging", waarvan reeds eerder in dit verslag melding is gemaakt. Een man, die wegens wangedrag uit „Onderdak en Verzorging moest worden verwijderd, werd overgebracht naar rusthuis „Ruim zicht" Voorst. Een vrouw uit rusthuis „Ruimzicht is op 20 Januari overleden. De man, die op „De Muntberg was geplaatst, is overgebracht naar „Onderdak en Verzorging", terwijl een jongeman, die eveneens in huize „De Muntberg werd verpleegd, na 20 dagen vertrok, toen hij weer voor zichzelf kon zorgen. De drie kinderen uit het „Gedulla Gesticht zijn door den vader teruggehaald. Op 1 Jan. 1941 waren in „Onderdak en Verzorging' 8 personen ondergebracht. In den loop van het verslagjaar zijn er 8 personen opgenomen, één is vertrokken naar „Ruimzicht" Voorst, twee zijn overleden, zoodat er op 1 Januari 1942 13 personen werden verpleegd en wel 9 mannen en 4 vrouwen. In het verpleeghuis te Voorthuizen werd opnieuw een patiënte ondergebracht. De man, die ondergebracht was in de „Groote Batelaar te Lunteren, is wegens verandering van de leiding overgebracht naar de Werkgemeenschap te Dordrecht. De jongeman, die zijn opleiding heeft genoten in de Martha- Stichting te Alphen aan den Rijn, is bemiddeld kunnen worden bij de Rijnscheepvaart. Hij vertrok uit de inrichting op 12 Augustus. Uit het Sanatorium Begetu te Laren werd een man ontslagen en kwam weer bij zijn vroegeren werkgever in betrekking. Het Bijlage N. 67 kind, dat werd verpleegd in het A. H. Frankenhuis te Hillegers- berg, is door verhuizing van de moeder ten laste van onze in stelling gekomen. Het meisje uit de „Goede Herder" te Velp is ontslagen, omdat zij bij haar vader, die opnieuw met zijn kinderen wilde gaan samenwonen, de leiding van de huishouding op zich zou nemen. In het Sanatorium „Zee-hospitum" te Kijkduin en „Hoog Blari- cum" te Laren werden 2 kinderen opgenomen, terwijl in de Johannes-Stichting te Arnhem ljongetje werd opgenomen, waarvoor door onze instelling een bijdrage in de verpleegkosten werd betaald. In het volgende overzicht zijn de verpleegdagen en de kosten per inrichting vermeld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1941 | | pagina 118