in Bijlage N. 48 Ongevallen. Voor ongevallen hebben 71 aangiften plaats gehad, het aantal ziektedagen heeft bedragen 2616, dat der ongevallen 1189. Eén ongeval is rechtstreeks door den betrokkene aangegeven. In totaal zijn er derhalve 238 ziekte- en ongevallen geweest. Door onzen dienst werd f 6137.63 uitbetaald aan uitkeering krachtens de ziektewet en f 2845.55 aan uitkeering krachtens de ongevallenwet, te zamen dus f 8983.18 aan in totaal 184 personen. Op 1 Januari 1941 was er 1 geval loopende en op 1 Januari 1942 waren er 17 gevallen loopende. 10. Werkverruiming hoofdarbeiders. Bij schrijven van 7 Juli 1941 doss. 66—1107 I No 179 M, afd. W. werd goedgekeurd, dat bij wijze van werkverruiming toezicht werd uitgeoefend op vanwege het burgerlijk armbestuur voor niet-valide werkloozen ingestelde werkverschaffing. Hiervoor werd 1 man tewerkgesteld tegen een weekloon van f 22.—, vermeerderd met brandstoffenbijslag in de hiervoor be paalde tijdvakken. De arbeiders, tewerkgesteld krachtens de bepalingen voor de werkverruiming hoofdarbeiders, kunnen, zulks in tegenstelling met de arbeiders, vallende onder het Besluit Loonbepaling W.V. thans ook nog in aanmerking komen voor emolumenten als goedkoope levensmiddelen. 11. Inkwartiering. Voor het uitvoeren van werkverruimingsobjecten in de nabij heid van Zutphen werden door den Rijksdienst voor de Werk verruiming te Den Haag, alhier kosthuizen gezocht voor het onderbrengen van arbeiders uit de groote gemeenten in het westen des lands. De arbeiders worden voor een tijdvak van 3 weken tewerkgesteld, waarna zij voor een verlof van 4 dagen naar hun woonplaats terugkeeren. Vervoer. Voor het vervoer per spoor wordt gebruik gemaakt van speciale vervoerbewijzen, waarop echter alleen gereisd kan worden op door den Rijksdienst voor de Werkverruiming bepaalde dagen. In alle andere gevallen dienen speciale reisbonnen voor vervoer per spoor te worden afgegeven. Bijlage N. 49 Vervoer rijwielen. Voor het vervoer der rijwielen van ingekwartierde arbeiders, bij terugkeer naar de woongemeente, in andere gevallen dan voor een periodiek verlof, wordt gebruik gemaakt van de normale rijwielkaarten der Nederlandsche Spoorwegen. Geneeskundige behandeling. Voor de geneeskundige behandeling der ingekwartierde arbei ders werd, in overleg met de Mij tot Bevordering der Genees kunst te Amsterdam, dr H. W. van Lier alhier aangewezen, met wien wij zeer prettig mochten samenwerken. Kostenbestrijding. Voor bestrijding der kosten, welke de inkwartiering voor de gemeente medebrengt, kan per ingekwartierde arbeider en per week een bedrag van f 0.10 aan het rijk worden gedeclareerd, met een minimum van f 2.50 per week. Kwartiergevers. In April 1941, na een oproep in de dagbladen, meldden zich 26 kwartiergevers met 65 beschikbare bedden aan. Eerst in Augustus kregen wij per telefonische oproep bericht, dat te Zutphen, ingaande 25 Augustus, arbeiders zouden worden ingekwartierd. De te Zutphen geplaatste arbeiders, afkomstig uit de gemeente Haarlem, waren echter in de meeste gevallen niet opgewassen tegen het zware werk, zoodat diverse mutaties in het aantal inge- kwartierden plaats vonden, hetgeen veel administratief werk mede bracht. Aantal arbeiders. Er werden in het tijdvak van 25 Aug. t/m 18 Dec. in totaal 47 arbeiders ingekwartierd, welke bij 21 kwartiergevers werden onder gebracht. Uitbetaalde kostgelden en andere kosten. Aan kostgeld werd aan de kwartiergevers uitbetaald 978 dagen ad f 1.75 per dagf Aan vervoerkosten voor rijwielen werd betaald 28 rijwielkaarten ad f 0.80f De administratieve vergoeding der gemeente heeft in dit tijdvak bedragenf 1711.50 22.40 46.50

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1941 | | pagina 109