44 verkeeren. Na den eigenaar van het perceel te hebben aangeschreven is de goot hersteld. In Augustus werd kennis gegeven dat een gedeelte van een tuinmuur van een perceel aan het Hagepoort- P door slechte hoedanigheid van het metselwerk gevaar opleverde voor de passage. Na aanschrijving om verbetering aan te brengen is de muur hersteld. n dezelfde maand werd kennis gegeven dat een dakgoot van perceel Hagepoortplein no. 7 door slechte hoedanigheid, gevaar opleverde voor de passage. Na aanschrijving om verbetering aan te brengen is de goot voorloopig tegen vallen verzekerd en wacht verdere verbetering op algeheele vernieuwing van de kap. In dezelfde maand werd kennis gegeven dat de per- ceelen Weg naar Voorst nos 80 en 82 door bouw valligheid gedeeltelijk waren ingestort. Bij inspectie bleek dat de schuur achter de woningen door bouw valligheid gedeeltelijk was ingestort en dat ook bij de woningen zelve, door slecht onderhoud, gevaar voor gedeeltelijke instorting bestond. Teneinde gevaar voor vexdere instorting te voorkomen, is de ruïne van de schuur afgebroken en zijn kap en zijmuur van de wonin gen gestut. Het perceel is inmiddels publiek verkocht om gesloopt te worden. In den loop van het jaar werden 12 gevallen be handeld, waarin schoorsteenen niet aan de voorschriften van de bouwverordening voldeden. In al deze gevallen werden na aanschrijving of aanzegging de noodige verbeteringen aangebracht. 45 HOOFDSTUK IX. WATERSTAAT. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Waterleidingen en Beken. Aan waterleidingen en beken, voor zoover zij bij den dienst van gemeentewerken in onderhoud zijn, zijn geen bijzondere werkzaamheden verricht. De Berkel binnen de stad werd zooveel mogelijk gespuid. De lijst van waterleidingen en beken in onderhoud bij den dienst van landerijen onderging geen verandering. De waterleidingen en beken werden tweemaal, enkele vaker gesneden de groote breede beken met de kettingzeis, de kleine met de gewone slootzeis. Tijdens lage rivierstanden werden de waterleidingen en beken bovendien met de schop schoongemaakt. De totale lengte der waterleidingen en beken in onderhoud bij landerijen bedraagt ruim 57 K.M. De in October 1938 in werkverschaffing aange vangen omleggingswerkzaamheden van de Voorston- densche-beek naar den IJssel kwam in het afgeloopen jaar gereedhet vuile water werd aan het einde van 1939 door de rioleering in den IJssel afgevoerd. Nu de aftakking van de bovenbeek gereed is ge komen, zal de geheele verbetering van de Voorston- densche- en Hoendernesterbeek met kracht worden aangepakt. Sluizen en Stuwen. De sluizen en stuwen werden met de daarvoor be schikbare gelden zoo goed mogelijk onderhouden. Bij de Kattenhavensluis is het stortbed verbeterd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 24