Bijlage T. 26 g. Melkproducten. Van 131 monsters gepasteuriseerde of gesteriliseerde room en slagroom bleek, dat alle voldeden aan de ge stelde eischen t.a.v. het vetgehalte. Daarentegen was van 26 monsters het aantal kweekbare micro-organismen te groot, terwijl in 4 monsters B. coli aangetroffen werd; 1 monster als gesteriliseerde koffieroom aange duid, was niet steriel en 6 monsters waren niet van de juiste aanduiding voorzien. Van 58 monsters karnemelkspap bevatte 1 te weinig karnemelkbestanddeelen, 1 was gistend en 1 onjuist aangeduid. 2 der 14 monsters yoghurt en melkyoghurt bevatten te weinig melkvet en waren afwijkend van smaak. Van 44 monsters gepasteuriseerde of gesterili seerde chocolademelk of -ondermelk was 3 maal het gehalte aan melkvet te gering1 maal was het aantal kiemen per cm3 te hoog, 2 monsters waren niet steriel en 2 monsters waren van een onjuiste aanduiding voorzien. 3 der 27 monsters melkpap gaven aanleiding tot het maken van aanmerkingen (1 maal wegens te laag gehalte aan melkvet, 2 maal wegens afwijkingen in bacteriologischen zin). Op 13 monsters diversen werd 1 maal aanmerking gemaakt wegens onjuiste aanduiding van den inhoud en 1 maal wegens een te laag gehalte aan melkvet. In totaal werden in deze rubriek verzonden 53 waar schuwingen. Specerijen, zout. (102 monsters). De samenstelling van de onderzochte monsters spece rijen was zeer bevredigend aangetroffen en afgekeurd Bijlage T. 27 werden nog een 25 tal partijtjes beschimmelde peper, notemuscaat en foelie. De oorzaak van deze beschimme ling lag in het algemeen aan het bewaren op een vochtige plaats. 1 monster mosterd bevatte te veel keukenzout. De keurmeesters keurden ter plaatse af 35 partijtjes, in totaal 28,05 kg van tot deze groep behoorende waren. Spijsoliën en -vetten (146 monsters). Bij eenige monsters margarine en melange werd een te hoog watergehalte geconstateerd. Een olieslagerij bleek raapolie met een zuurgraad van 25 en een zeer tranigen smaak in den handel te hebben gebracht. 10 partijen, in totaal 444 liter werden opgespoord en ter raffinage naar de fabriek terugge zonden. 2 partijen, in totaal 11 kg, werden door de keur meesters ter plaatse afgekeurd. Suikers, stropen en honing. (111 monsters). De onderzochte monsters suikers en stropen voldeden aan de daaraan gestelde eischen. Van 4 monsters vanillesuiker was het gehalte aan vanilline te laag. Een firma leverde honing af met een hoog gehalte aan zwaveligzuur het product was zeer slecht van smaak 330 kg zijn aan den handel onttrokken. Door de keurmeesters werden ter plaatse afgekeurd 4 partijen, in totaal 16,45 kg en 3 potjes.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 246