20 HOOFDSTUK III. GRONDGEBIED EN EIGENDOMMEN. Grondgebied. In 1939 had geen wijziging van het grondgebied plaats. Kadaster. In het begin van het jaar werden de kadastrale plans en leggers ter bijwerking opgezonden naar het kantoor van de hypotheken en het kadaster. Tot het maken van bijzondere opmerkingen heeft deze bijwerking geen aanleiding gegeven. Eigendommen. Voor de plaats gehad hebbende aan- en verkoopen en voor de in erfpacht uitgegeven bouwterreinen ver wijzen wij naar het onder bijlage S. opgenomen verslag van het gemeentelijk grondbedrijf. Buiten het grondbedrijf werd verkocht aan jhr mr C. C. de Jonge, een perceel grond aan de Visch- poorthaven, groot +810 M2. voor den prijs van f 1600. Verhuurd werd o.a. aan P. N eng er man, de perceelen 1, 2 en 3 en per ceel II van den boomgaard aan de Leeuweriklaan voor den prijs van f 297 per jaar; B. W. Roelofs, een stuk bouwland op den Gali- leeënkamp aan de Prins Bernhardlaan voor den prijs van f 85 per jaar. H. Melkman, de gebouwen op de Veemarkt voor den prijs van f 700 per jaar. 21 De eigendommen der gemeente werden met de daarvoor op de begrooting uitgetrokken gelden naar behooren onderhouden. Landerijen. De algemeene toestand in den land- en tuinbouw was in het afgeloopen jaar niet bepaald gunstig te noemen. De in de tweede helft van December 1938 optre dende periode van felle vorst, gepaard gaande met krachtigen wind en aanvankelijk weinig sneeuw, heeft aan de reeks van zachte winters een einde gemaakt. Voor den akkerbouw zijn de gevolgen zeer ongunstig geweest. Toen de dooi intrad bleken verschillende wintergewassen te zijn doodgevroren. De rogge kwam er echter over het algemeen goed af. Het weer bleef tot in Maart schraal en koud, waar door de gewassen zich weinig gunstig ontwikkelden. Toen zonnig droog weer zijn intrede deed verbeterde dit echter. Bij het begin van den oogst was de stand der gewassen over het algemeen behoorlijk. De op brengst der graan- en roggevelden was bevredigend; de consumptieaardappelen gaven een overvloedig be schot van zeer goede kwaliteit. Teleurstellend was de opbrengst van mangelwortels als gevolg van het alge meen optreden der vergelingsziekte. Door het weinig groeizame weer, dat op den strengen winter volgde, was de hooiopbrengst van de eerste snede gering. Als gevolg van den overvloedigen regen val in de tweede helft van Juli en begin Augustus was de opbrengst van de tweede snede overvloedigtoch heeft de ruime ontwikkeling van het nagras den win tervoorraad niet op peil kunnen brengen. Het was dan ook te voorzien, dat vele veehouders een deel van 2/

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 12