Bijlage H. 2 nagelaten. In plaats van deze feestelijke herdenking moge over een jaar de feestelijke opening komen van een nieuwe Leeszaal, waarnaar zooveel jaren is uitgezien. Het is thans een voldongen feit, dat de Openbare Leeszaal en Bibliotheek de beschikking krijgt over een deel van het schitterend gelegen pand op de Zaadmarkt, het z.g. „Bolwerck", dat in den loop van 1939 wordt gerestaureerd. Het bestuur van het „Wijnhuisfonds", dat dit mooie oude gebouw heeft aangekocht, verdient een woord van dank voor de coulante wijze, waarop het met het bestuur der Leeszaal heeft onderhandeld. De nieuwe Leeszaal zal zeker een groote tegenstelling vormen met de sombere lokalen van de voormalige Latijnsche school. In het personeel der Leeszaal kwam weinig verande ring. Het vaste personeel bestond evenals in 1937 uit: mej. C. Felix, bibliothecaresse, en de eerste en tweede assistente mej. J. S. G. J. Holtzschue en mej. B. G. Hilwig. mej. Hagenaar, die belangeloos hulp verleende, vertrok in September. In haar plaats kwam mej. B. Vergeer, die eveneens belangeloos werkzaam is. Ook in 1938 was mej. Suring ar zoo vriendelijk, de leiding der kinderbibliotheek op zich te nemen. In het correspondentschap te Lochem, correspondent de hr H. Lovink, werden 3498 boeken uitgeleend, d.i. 853 boeken of 20 minder dan in 1937, ofschoon het ledental 74 bleef. Het bestuur zal trachten de oor zaken van de vermindering van het aantal uitgeleende boeken op te sporen en dit getal weer op te voeren. Als de Openbare Leeszaal en Bibliotheek in „Het Bolwerck" is gevestigd, zal aan een lang gekoesterden wensch naar beter en ruimer huisvesting zijn voldaan. Bijlage H. 3 Voor het zoo ver is, wacht personeel en bestuur heel wat bizondere arbeid, dien ze zeker met opgewekt heid zullen verrichten. Groote aandacht zal moeten worden besteed aan een eenvoudige, smaakvolle in richting en het vinden van middelen, om die inrichting te bekostigen. Moge daarbij niet te vergeefs een beroep worden gedaan op den steun van onze stadgenooten, ter wille van een instituut van hooge cultureele beteekenis HET BESTUUR.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 92