18 38 landbouwers of arbeiders en 26 zonder beroep of gepensionneerd. Het aantal leerlingen op 31 December bedroeg 229. De heer F. Hartsuiker werd op zijn verzoek met ingang van 20 Maart eervol ontslag verleend. In diens plaats werd tijdelijk aangesteld met ingang van 1 October den heer H. Harbach alhier, in het bezit van de akte N6. Handteekenen L.O. en NIII. De heer Mekkink verzocht met in gang van 1 October vermindering van les uren. Voor die uren werd tijdelijk benoemd de heer Ben van Londen te Arnhem, in het bezit van de akte Handteekenen L.O., N IXa, M.A. Hand- en Lijnteekenen. Wegens ziekte van den heer W. Mulder werden diens lessen opgedragen aan den heer Ben van Londen. Op zijn verzoek kreeg de heer Mulder met ingang van 1 December ontslag. Bijlage E. 19 IV. Gemeentelijke handelsschool met 4-jarigen cursus. Personeel. Het personeel aan de school verbonden was op 1 Januari 1938 als volgt samengesteld: Leerlingen. Tengevolge van ziekte der leerkrachten konden 9 uren niet gegeven worden. Hiervan werden 6 uren vervangen, terwijl 3 uren onvervuld bleven. Voor de verschillende leeraren bedroeg het aantal door hen verzuimde en door hen waargenomen lessen als volgt: verzuimdwaargenomen Lindeman 7 't Hart 6 Derksema 2 Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Jan. 1938,9 mann. en 2 vrouw, leerlingen. Tusschen 1 Januari 1938 en het einde van het school jaar verliet geen der leerlingen de school. LEERAREN. LEERVAKKEN. Aantal uren p. w G. W. 't Hart, Dir. A. Barto A. Broekhuizen A. Janssen J. L. Lindeman Mej. J. M. Vrugtman Mej. J. E. v. d. Worp H. J. Rubé ir H. Kalshoven (tijd.) drs L. J. L. Dey (tijd.) drs J. W. v. d. Bogaardt (tijd/ mr R. P. J. Derksema (tijd.) Recht, handelsrekenen, boekh, handels kennis, meetkunde en algebra Steno en machineschrijven Aardrijkskunde Geschiedenis Duitsche taal en correspondentie Ned. taal en correspondentie Eng. taal en correspondentie Lichamelijke oefening Scheikunde en warenkennis Natuurkunde Fransche taal en correspondentie Staatswetenschappen Totaal 36

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 82