42 gelegen pand. Bij onderzoek bleek de klacht gegrond te zijn. Na aanschrijving aan den betrokken eigenaar om verbetering aan te brengen, is hieraan gevolg gegeven. HOOFDSTUK IX. WATERSTAAT. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Waterleidingen en beken. Aan waterleidingen en beken, voor zoover zij bij den dienst van gemeentewerken in onderhoud zijn, zijn geen bijzondere werkzaamheden verricht. De Berkel binnen de stad werd zooveel mogelijk gespuid. De waterleidingen en beken, in onderhoud bij den dienst van landerijen, werden tweemaal, enkele vaker gesneden en wel grootere beken met de kettingzeis, de kleinere met de gewone zeis. Tijdens den lagen rivierstand werden de waterleidingen en beken boven dien met de schop flink schoongemaakt. De vervuiling van de Voorstondensche beek met vuil afkomstig van de papierfabrieken uit Eerbeek neemt steeds grootere afmetingen aan. De plannen tot verbetering van den benedenloop der beek in werk verschaffing, alsmede van aftakking der bovenbeek door middel van rioleering naar den IJssel verkeeren in een vergevorderd stadium. Sluizen en Stuwen. De sluizen en stuwen worden met de daarvoor be- 43 schikbare gelden zoo goed mogelijk onderhouden. De Hoendernestersluis heeft vrij belangrijke herstellingen aan vloer en deuren ondergaan. Rivieren, Kanalen, Vaarten, Grachten, Havens, en andere werken. De IJsselstanden werden dagelijks opgenomen aan de Rijkspeilschaal aan de IJsselkade. De hoogste stand werd waargenomen op 2 Maart 1937 en bedroeg 7.72 M. N.A.P. De laagste stand werd waargenomen op 23 No vember 1937 en bedroeg 2.58 M. -j- N.A.P. In het begin van Februari onderging de waterstand op den IJssel een vrij sterke was, waardoor gedurende een groot deel van deze maand de waterstand boven 6 M. 4 N. A. P. bleef. Aan het einde dier maand ontstond bovendien nog een flinke was, zoodat op Zaterdag 27 Februari de Baaksche Overlaat begon te werken. Hierdoor werd een groote oppervlakte land rondom de stad geïnundeerd en overstroomden enkele wegen zooals: de Vierakkerweg, de Emmerikscheweg, een deel van den Buitensingel, de IJsselkade onder de brug en de Marschwegen. Behalve dat het verkeer richting Doetinchem en Vierakker gestremd was, is weinig overlast van de overstrooming ondervonden. Tot afvoer van het rioolwater van Rozenhoflaan en omgeving, moest tijdens de overstrooming de tijdelijke bemaling bij den politiepost aan den Deventerweg in dienst worden gesteld. Er is gedurende 142 uren ge pompt. De Binnengracht werd gedurende 69 dagen afge sloten, in welken tijd de pompinstallatie, staande in den

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 23