Bijlage X. 14 Van de onderzochte monsters honigkoek en honigtaai bevatte 1 monster taai te weinig honig. De onderzochte monsters roomborstplaat bleken vol doende hoeveelheden melkvet te bevatten om onder dien naam te worden verkocht. De keurmeesters keurden ter plaatse af 70 partijen wegende 341.3 kg. Koffie, fhee en surrogaten. De onderzochte monsters koffie-extract bleken veelal cichorei-extract of caramel te bevatten. De overioe monsters voldeden aan de gestelde eischen. er plaatse werd 1 partij, wegende 1.5 kg afgekeurd. Limonadesiropen e.d. 5 monsters limonadesiroop waren met te weinig suiker bereid evenals 2 monsters limonettesiroop. Een partijtje limonadesiroop moest worden afgekeurd wegens carbol- smaak en een partijtje limonettesiroop wegens bederf Up druivensaus moest aanmerking worden gemaakt wegens de aanwezigheid van aardappelstroop en te veel conserveermiddelen, terwijl eenige monsters puddingsaus te veel conserveermiddelen bevatten. 4 partijen, bestaande uit 11 flesschen, werden ter plaatse afgekeurd. Meel en grutterswaren. Wegens de aanwezigheid van mijt, wormen of schim mel werden 17 partijen, wegende 501 kg, bestaande uit tarwebloem, boekweitmeel, griesmeel, havermout, elfrijzend bakmeel of puddingpoeder, afgekeurd. Bijlage X. 15 Als griesmeel werd ten verkoop aangetroffen kunst matig gekleurd rijstgriesmeel. Niet alleen is het kleuren van dergelijke producten verboden, maar bovendien verstaat het publiek onder griesmeel tarwegriesmeel. De betrokken handelaar heeft, na gewaarschuwd te zijn, het product als puddingpoeder in den handel gebracht. Ter plaatse werden door de keurmeesters afgekeurd 128 partijen, wegende 668.1 kg. Melk en melkproducten. Er werden 6663 monsters melk en melkproducten op het laboratorium onderzochtaan de zuivelfabrieken werd van 6992 monsters melk de reinheid nagegaan. Het aantal gevallen, waarbij geconstateerd werd, dat met water vervalschte melk werd verkocht, is in dit verslagjaar sterk gestegen en was bijna 2 maal zoo hoog als dat, vermeld in het vorige verslag. Ook het aantal processen-verbaal steeg in evenredig heid daarmede en bedroeg ditmaal 8. Waarschijnlijk hebben de minder gunstige tijdsomstandigheden op deze stijging hun invloed uitgeoefendvoortdurende controle blijkt ook hier zeer noodzakelijk te zijn. 127 monsters melk hadden een te laag vetgehalte; driemaal werd wegens het afleveren van dergelijke ondeugdelijke melk proces-verbaal opgemaakt. 210 monsters melk waren afkomstig van uierziek vee. De veehouders, die deze melk afleverden, hebben naar aanleiding van een waarschuwing vrijwel steeds op hun kosten hun vee door een veearts laten onder zoeken. 60 uierzieke koeien werden opgespoord. 1 melk- verkooper nam geen maatregelen ter opsporing van de uierzieke koeien tegen hem werd proces-verbaal op gemaakt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 272