Bijlage P. VERSLAG van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Zutphen over het jaar 1930. Het ledenaantal is dit jaar vooruitgegaan en het aantal kinderleden is tot 269 geklommen, hetgeen een verblijdend teeken is. Het percentage romanliteratuur is gedaald, evenals de beide vorige jaren, allengs komt er dus meer aanvraag naar wetenschappelijke lectuur. Mejuffrouw J. Suringar was zoo vriendelijk zich weer met de Kinderbibliotheek te belasten en voor de uitleening te zorgen en veel mooie kinderboeken werden door haar aangekocht. Geschenken werden evenwel ook dankbaar aanvaard, evenals voor de bibliotheek voor volwassenen. Door de Directrice werd een kleine tentoonstelling van het tooneel en de danskunst in orde gemaakt, met materiaal uit de Leeszaal. Ware er meer ruimte, dan zouden er meer dergelijke tentoonstellingen gehouden kunnen worden. Nieuwe aanwinsten worden eens in de maand gratis opgenomen in De Winkelgids en Huis aan Huis. Hoewel de Leeszaal door het af bikken van de muren en het opknappen van het binnenplein, door Gemeente werken bewerkstelligd, een beter aanzien heeft gekregen, zal het toch noodzakelijk zijn, dat de Leeszaal binnen eenige jaren een andere huisvesting krijgtop zijn minst zou er een ruimte voor boekenmagazijn, gelegen bij de uitleening, moeten aangebracht worden, hetgeen in deze lokaliteiten niet doelmatig kan geschieden. Het Bestuur der Leeszaal deed pogingen om school A als behuizing te verkrijgen, hetgeen evenwel niet gelukte.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 197