Bijlage W. 12 Karnemelk. Onderzocht werden 636 monsters karnemelk, waarvan 96 of 15% een lager vetvrije droogrest hadden dan 7.3%, naar aanleiding waarvan 90 schriftelijke waar schuwingen werden verzonden. Wat de andere melkproducten betreft, kan voor de resultaten van het onderzoek verwezen worden naar het onderstaande staatje. Aantal monsters Room en slagroom 72 4 Melkyoghurt 9 Karnemelkspap 67 2 Gesteriliseerde melk 1 Bovendien werden regelmatig stal-inspecties en inspec ties van de melklokalen bij de leveranciers van con- sumptiemelk verricht. In het algemeen kan geconstateerd worden, dat de toestand in hunne bedrijven goed en zeer goed was te noemen. In weinig gevallen moesten aanmerkingen gemaakt worden en dan voor het meeren- deel nog op het niet hebben van melklokalen. De handhaving van art. 24 en 31 van het gewijzigde melkbesluit heeft veel tijd gevorderd, doch de gewenschte resultaten zijn niet uitgebleven. Aan alle gemeentebesturen is verzocht de uitvoering van art. 29 van het melkbesluit noodig te verklaren, terwijl de gemeentebesturen van Apeldoorn, Deventer, Winterswijk en Zutphen verzocht is, dit ook voor art. 20 sub^'l en art. 32 te doen. Bijlage W. 13 Daar in dit gebied ongeveer 20.000 melkveehouders wonen, werden de stal-inspecties bijna uitsluitend ver richt bij de leveranciers van consumptiemelk en bij de veehouders, die melk leverden aan een der 4 melkin richtingen van dit gebied. Tevens werden melkvee houders, die melk aan zuivelfabrieken leveren, bezocht. Het houden van laatstgenoemde stal-inspecties ligt echter meer op den weg der zuivelfabrieken, die hiertoe bij de handhaving van de bovengeschetste maatregelen wel zullen overgaan. Op het eind van dit verslagjaar had één melkinrichting een stalcontroleur aangesteld, terwijl enkele zuivelfabrieken reeds voorstellen hebben gedaan om hiertoe over te gaan. Wegens het op den openbaren weg op andere wijze aan het vaatwerk ontnemen van melk voor den verkoop aan gebruikers, dan door middel van een kraan, werd tegen 1 melkverkooper proces-verbaal opgemaakt wegens het onafgedekt vervoeren van melkmaten 1 maal en voor het vervoeren van melk op een voertuig, het welk niet voorzien was van een duidelijk leesbare naam en adres van den verkooper, 1 maal. Alcoholhoudende dranken. Van de 6 monsters advocaat moesten 2 monsters worden afgekeurd wegens te laag gehalte aan alcohol, terwijl ook te weinig eieren bij de bereiding waren ge bruikt en bovendien de smaak slecht was. De inhoud van 7 flesschen werd vernietigd. Boerenjongens en boerenmeisjes bleken in het alge meen met te veel conserveermiddelen bereid te zijn11 potten boerenjongens werden wegens de aanwezigheid van buitengewoon veel conserveermiddel aan den fabri kant teruggezonden ter verwerking. Niet voldeden aan de ge stelde eischcn

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 242