Bijlage I. 10 Als leerares huishoudkunde en waschbehandeling, werd aan Mej. T. Schurink met ingang van 1 April 1929 eervol ontslag verleend. Mej. M. Post werd als zoodanig benoemd. Op 1 October 1929 bedroeg het aantal leerlingen: Klasse I 19 leerlingen II 19 III 8 IV 13 V en VI 19 Totaal 78 leerlingen. Het aantal avondleerlingen bedroeg 54. voor koken voor costuum en linnennaaien Totaal aantal leerlingen op 1 Oct. 26 leerlingen. 28 132 leerlingen. Het getuigschrift volgens Art. 29 N. O. W. werd uitgereikt aan 9 leerlingen. Onder de leiding der leeraressen bezochten de leer lingen o.a. N.V. Ijzergieterij en Emailleerfabrieken „Vulcaans- oord" te Gaanderen. Tricotfabriek „Kramer en Braam" te Terborg. Tentoonstelling Vakschool voor Meisjes te Zutphen, Tentoonstelling Weefwerk van H. Ovink te Doe- tinchem. Aardewerk van T. Hofstede Crull te Doetinchem. In de zomervacantie hebben ruim 20 leerlingen onder leiding van de leeraressen deelgenomen aan een vacantie- reisje van 5 dagen, voor nachtverblijf en warme maal tijden werd gebruik gemaakt van de Jeugdherberg „De Dotter" te Lage Vuursche. Een schoolbibliotheek werd opgericht, buiten bezwaar van rijks kas, daartoe in staat gesteld door ingezetenen van Terborg. Het aantal boeken bedraagt 165. Bijlage I. 1 1 II. Ambachtsschool. Het personeel was op 31 December als volgt samen gesteld J. Kruys Voorberge, Directeur. F. Hartsuiker, leeraar in timmeren en vakteekenen. H. J. Leferink, Tj. Bonnema, R. Renssen, H. Dijkjans, G. Rubingh, Tj. Koopmans, W. Kleinbussink, J. Buys, W. Paalman, C. Versteeg, J. Strubbe, W. Balvers, W. Croese, concierge schilderen, vak- en hand- teekenen. schilderen, en handt, bankwerken, vakteekenen en stoomwerktuigkunde, smeden-bankwerken en vakteekenen. smeden-bankwerken en vakteekenen. meubelmaken en vak teekenen. metselen en vakteekenen. electrotechniek, automon tage en vakteekenen. voortgezet lager onderwijs, behangen en stoffeeren. In dit personeel kwam in 1929 geen verandering. Op het einde van Maart werd aan de leerlingen, die den volledigen cursus met goed gevolg hadden afgeloopen, het diploma uitgereikt. Het waren de leerlingen van de afdeeling timmeren: H. W. Altena, H. J. Jansen, H. Kappert, E. Klaassen, H. W. Ligt, G. H. Lubbers, J. A. Meijer, A. J.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1929 | | pagina 121