Bijlage B. 22 HOOFDSTUK XI. Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen. Van Burgemeester en Wethouders ontving de Com missie een ontwerp tot herziening en wijziging van het plan van uitbreiding dezer gemeente, tusschen den weg naar Warnsveld en de Berkel, vergezeld van de vereischte stukken, met verzoek daaromtrent haar gevoelens te vernemen. Na behandeling van dit ontwerp deelde zij aan Burgemeester en Wethouders mede, zich daarmede wel te kunnen vereenigen. Later ontving de Commissie bericht, dat dit plan door den Gemeenteraad was vast gesteld en door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Bij schiijven van 13 December vroegen Burgemeester en Wethouders het advies der Commissie over een ontwerp-raadsbesluit tot vaststelling van een bouw- verbod op gronden in de gemeente, gelegen tusschen den weg naar Warnsveld en de Berkel en op de Varkensweide. Het antwoord hierop was aan het einde van dit verslagjaar nog niet verzonden. Eene slaat van verordeningen en besluiten der gemeente Zutphen, in het belang der volksgezondheid vastgesteld of daarmede in verband staande en nog van kracht op 31 December 1926, is niet opgenomen, als zijnde nog ongeveer gelijk aan die, voorkomende in het jaar verslag over 1924, waarnaar verwezen wordt. Bijlage B. 23 HOOFDSTUK XII. Onderwerpen, niet vallende onder een der vorige hoofdstukken. De Hoofdinspecteur der Volksgezondheid, Dr. Ter- burgh zond aan de Commissie vragenlijsten betreffende de in haar ressort werkzaam zijnde ziekenfondsen. Zoodra de gegevens hiervoor ontvangen zijn, zullen de lijsten worden verzonden. Het bestuur der Nederlandsche Vereeniging voor Volks- en Schoolbaden, verzocht de Commissie eene opgave van de zich hier ter stede bevindende ver schillende bad- en zweminrichtingen. De Commissie antwoordde dat hier bestaan een open Zwembad in den IJsseleen open Zwembad aan den Graaf Otto- singel en eene inrichting voor kuip- en douche baden in het Oude en Nieuwe Gasthuis. De beide zwem inrichtingen behooren aan de gemeente en worden door haar geexploiteerd. Van den Voorziter van den Gezondheidsraad ontving de Commissie het verzoek hem te willen mededeelen of in de gemeente waarvoor zij is ingesteld, een school arts is aangesteld met vermelding of deze is schoolarts in vollen dienst of huisarts-geneeskundige. De Com missie antwoordde, dat hier is aangesteld een schoolarts, die tevens huisarts is. Behandeld en vastgesteld in de vergadering van de Gezondheidscommissie te Zutphen den 2den Mei 1927. C. BIJL, Voorzitter. J. C. GOLDENBERG, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 97