Bijlage B. 20 uitkomsten van dit onderzoek zijn als bijlage V aan dit verslag toegevoegd.. Bewoners van woningen aan den Emmerikschen weg klaagden over het water van hunne gemeen schappelijke pomp. De eigenaar verklaarde zich bereid, indien het water dezer pomp bij onderzoek voor gebruik ongeschikt bleek te zijn, de woningen aan de gemeente waterleiding aan te sluiten. Het bureau van den keurings dienst was na onderzoek van meening, dat dit water niet behoefde afgekeurd te worden. De Commissie bracht onder leiding van den opzichter van den bouw, een bezoek aan het nieuwe gebouw der Waterleiding, gelegen aan den weg naar Wichmond aan de overzijde van de nu buiten gebruik gestelde inrichting. Dit nieuwe gebouw ligt 9.25 M. -f N.A P. dus nog 25 c.M. hooger dan de hoogste waterstand in Januari 1926. In den pompenkelder zijn vier pompen. Twee er van die vroeger dienden voor de gesloten ontijzerings- inrichting, pompen nu het water uit den nieuwen reinwaterkelder electrisch naar het hoogreservoir. De twee nieuwe pompen, die ook electrisch bewogen worden, zijn noodig om het water van de vier bronnen op te pompen in de nieuwe ontijzeringsinrichting, welke zich bevindt in het achterste vierkante gebouw. Dit gebouw is aan de Oostzijde voorzien van eene rij gesloten vensters; onderaan zijn aan die zijde openin gen met jalouzie ruimte gemaakt, waardoor voortdurend versche lucht in de ontijzeringsinrichting binnenstroomt. Bijlage B. 21 In deze inrichting zijn ondergebracht vier voorfilters, de buizengang en vier nafilters. Het uit de bronnen opgepompte water door eene sproeiinrichting waaier vormig naar bovenkomende, valt in een fijn verdeelden regen naar beneden, waarbij door het toetreden van lucht, het in het water aanwezige ijzer zich atscheidt en verschillende gassen ontwijken. Door een grintbed vloeit het water uit deze voorfilters onder natuurlijk verval naar de nafilters, waar de tweede zuivering plaats heeft. Van hieruit stroomt het water na de tweede zuivering door een zandbed, mede onder natuurlijk verval naar de reinwaterkelder, gereed om naar het hoogreservoir te worden opgepompt. Door de thans toegepaste arëatie, is het ijzergehalte van het water tot een minimum teruggebracht. De Commissie bezichtigde met belangstelling deze nieuwe inrichting, die op haar een zeer gunstigen indruk maakte en waardoor de levering van goed betrouwbaar drinkwater voor lange jaren verzekerd mag worden geacht. HOOFDSTUK X. Levens- en genotmiddelen. Gebruiksartikelen. Het onderzoek van de melk van de boerderij Ruim zicht had ook dit jaar door den keuringsdienst geregeld plaats. De uitkomsten van dit onderzoek geven geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 96