Bijlage B. 10 spreiden van rook en roet werd ondervangen, door de schoorsteenen der rookerij hooger op te trekken. Bij het door de Commissie ingesteld onderzoek bleek, dat die klacht niet in verband stond met rook en roet van den schoorsteen, maar werd veroorzaakt door den inhoud van vaten, waarschijnlijk uit het buitenland ingevoerd, die vooral bij het openen een ondragelijken stank verspreidden. Verder bleek, dat in den kelder onder de Luthersche kerk, dergelijke vaten bewaard werden, waardoor zelfs in het daarboven gelegen kerkgebouw meermalen stank werd waar genomen, terwijl ook in de omgeving veel hinder daarvan werd ondervonden. Daar deze zendingen echter blijkbaar slechts in een bepaald gedeelte van het jaar worden ingevoerd, gaf de Commissie aan Burgemeester en Wethouders in overweging, deze klacht voorloopig aan te houden, tot dat de juistheid daarvan door de Commissie of van gemeentewege kon worden vastgesteld. Zij voegde hieraan toe, dat het haar wenschelijk voorkomt den eigenaar van deze vleeschrookerij van deze klacht, mededeeling te doen, zoodat door hem tijdig maatregelen ter voorkoming daarvan, zullen kunnen worden genomen. Een groot aantal bewoners van de Tadamastraat en Tadamasingel richtten een schrijven tot de Commissie, waarin zij wezen op den ondragelijken stank, die ver spreid wordt door eene bewaarplaats van beenderen en vellen gelegen op den Houtwal. Uit een door de Commissie met den dienst van gemeentewerken inge steld onderzoek bleek, dat door het aanbrengen van Bijlage B. 11 roosters reeds getracht was aan de klacht tegemoet te komen; niettemin werd in de nabijheid der bergplaats veel stank waargenomen. De Commissie is van meening dat deze klacht alleen geheel kan worden opgeheven, door verplaatsing van deze inrichting op verder afge legen terrein. Daar echter deze klacht slechts bij eene bepaalde windrichting voorkomt, acht de Commissie het voorloopig alleen gewenscht haar onderzoek naar deze klacht te herhalen, indien zij op nieuw te harer kennis wordt gebracht. d. Begraafplaatsen. Over dit onderwerp valt niets mede te deelen. HOOFDSTUK IV. Volkshuisvesting. Burgemeester en Wethouders deelden in een schrijven aan de Commissie mede, dat door een der Raadsleden aan den Gemeenteraad het voorstel was gedaan van gemeentewege 100 woningen te laten bouwen en die te verhuren voor f 3.25 per week. In verband daarmede vroegen Burgemeester en Wet houders aan de Commissie hen te willen inlichten, in welke mate aan die woningen behoefte bestaat. In haar antwoord aan Burgemeester en Wethouders gaf de Commissie als hare meening te kennen, dat het zeer moeielijk is hieromtrent de door hen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 91