140 van den hoogen waterstand in Januari verloren. Van de overgebleven perceelen was de zaad- en stroo- opbrengst lager dan in 1925. De kwaliteit van het product was goed. Haver. Het aantal H.A. beteeld met haver bedroeg dit jaar 30.08. In het voorjaar was de stand uitstekend doch in de tweede helft van Juli legerde de haver tengevolge van de vele regens. Vooral de stroo-opbrengst leed daardoor veel. Ook de kwaliteit van het zaad werd minder. De verbouwde soorten warenzege-, zwarte president en goudenregenhaver. Boonen. De boonenoogst was in 1926 goed, en belangrijk beter dan vorig jaar. In Juni en Juli leed het gewas eenigszins van de vele regens. Ook werd schade ver oorzaakt door de slakken. De beteelde oppervlakte was 1.42 H.A. Erwten. De oogst en kwaliteit van het product waren goed. 3.61 H.A. werd met erwten beteeld. Aardappelen. De verbouwde oppervlakte bedroeg dit jaar 65.46 H.A. De opbrengst was goed en bedroeg 200 H.L per H.A. De kwaliteit was over het algemeen uitstekend. 141 De vele regens in Juli en Augustus deden vooral op de zwaardere gronden belangrijke schade. De bekende aardappelziekte kwam veel voor. De prijzen voor consumptieaardappelen liepen van f 4.50 f 6.— per H L. Mangelwortels. Dit jaar werden 25.39 H.A. met mangelwortels en veevoederbieten bebouwd. De jonge plantjes leden in Mei door het koude weer en in Juni door de vele regens. Mangelwortels als 2e gewas worden niet verbouwd Verbouwde soorten Eckendorfer, Roode Mammouth, Jaapjes peen, Barris van Sludstrup. Knolrapen. (Hoofdgewas en 2e gewas). De beteelde oppervlakte bedroeg 0.46 H.A. Knolrapen worden hier weinig als hoofdgewas ver bouwd, meest als 2e gewas. De opbrengst was vrij goed. De knolvoetziekte ver oorzaakte nogal schade aan het gewas. Wortels of paardepeen. De wortels worden hier hoofdzakelijk verbouwd voor menschelijk voedsel. De opbrengst was goed. De wortelvlieg deed weinig schade. De verbouwde opper vlakte bedroeg 438 H.A. Postinaken worden hier niet verbouwd, ook verbouw van wortels als ondervrucht komt hier niet voor. Verbouwd worden hoofdzakelijk de Diepenveensche, Nijmeegsche en Flakeesche roode.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 72