138 Juli werd nog aanzienlijke schade ondervonden van den hoogen ljsselstand. Niet alleen de lage, doch ook de middelhooge wei- en hooilanden ondervonden hiervan nadeel. De hooiopbrengst der 1ste snede was buitengewoon groot, doch een niet onbelangrijk deel ging geheel of gedeeltelijk verloren, door den hoogen waterstand. De grasopbrengst der naweide en tweede snede was zeer goed, daar ook in den nazomer en herfst de weersgesteldheid en regenval gunstig waren voor den grasgroei. De buitengewoon hooge ljsselstand in Januari, ge volgd door een periode van sneeuw en vorst deed belangrijke schade aan de wintergewassen en ingekuilde producten. Door dezelfde factoren werden ook de landbouwwerkzaamheden in de maanden Januari en Februari grootendeels belemmerd. Droogte en nachtvorsten veroorzaakten in 1926 geen schade van beteekenis. Een zeer ongunstige factor voor de veehouderij was het invoerverbod van versch vleesch in Engeland, waardoor de prijzen van melkvee sterk daalden. Koop- en huurwaarde der landerijen. De koopwaarde van het bouwland was per H.A. ongeveer f 4400 voor kleigrond en f 3600 voor zand grond; voor weiland per H.A. ongeveer f 4000 voor kleigrond en f 3400 voor zandgrond. De huur per H.A. bedroeg 139 f 150 f 200 voor bouwland (klei), f 100 - f 160 voor (zand), f 120 f 180 voor weiland (klei), f 90 f 150 voor (zand). Wijze van bemesting. Voor bemesting van bouwland wordt hoofdzakelijk gebruikt stalmest, compost, beer en kunstmest; het gebruik van compost en beer nam echter af terwijl het gebruik van kunstmest toenam. Voor weilanden werd hoofdzakelijk kunstmest ge bruikt en bij uitzondering stalmest of beer. ingevoerde werktuigen. Ingevoerde werktuigen zijn: maaimachines, land- en weide-eggen, ploegen, enz. Veeartsen S. Heimans, keuringsveearts, hoofd van den vleesch- keuringsdienst en plaatsvervangend inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst. Mededeeling aangaande teelt van onderstaande gewassen. Rogge. 5.12 H.A. werd met rogge bezaaid, hoofdzakelijk petküser en staalrogge. Het meerendeel ging tengevolge

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 71