OS Brummensche bandijk doorbrak begon na eenigen tijd in Zutphen het water wat te vallen, doch deze val duurde slechts tot deze polder volgeloopen was; daarna trad weer was in. Had in 1920 de Vliegendijk nog slechts enkele plekken die begonnen over te loopen, nu waren er meerdere gedeelten waar dit het geval was. Toch bleek de dijk verder voldoende sterk en zijn de taluds slechts heel weinig uitgespoeld. Op Woensdag 6 Januari was de Ijsselstand 8.80 M N.A.P. en was dus definitief val ingetreden. Toch eischten de dammen en dijken nog steeds alle zorg en werden nog versterkt. Vooral Donderdags hadden ze het des namiddags tijdens den hevigen Z.O. wind erg te verantwoorden. Toen echter tegen 5 uur de wind draaide van Z.O. naar Z.W. was het grootste gevaar geweken vooral daar de val langzaam aanhield. Vanaf Vrijdags behoefden de dammen en dijken dan ook alleen nog bewaakt en Zaterdagavonds was het water reeds zooveel gevallen, dat ook de bewaking opgeheven kon worden. Deed het hooge water veel schade, de bijna direct daarop intredende felle vorst zeker niet minder. Na het wegvallen van het water bleek dat op eenige weilanden op den Marsch en bij L enderin k groofe hoeveelheden zand waren gedreven. Dit zand" werd verwijderd en gebracht in kolken en laagten; het in blok 47 der Marschweide gedreven zand werd echter benut voor ophooging van bouwterrein aan den Deventerweg". De kosten van aanleg en opruiming der dijken en 99 dammen hebben bedragen f 2033.75; die van opruimen van 't op de weilanden gedreven zand f 1836.58. Brandwezen. Aangaande het brandwezen wordt verwezen naar het verslag van de brandweer, als bijlage S hierachter gevoegd. HOOFDSTUK Vla. Medische Politie. a. Toestanden, welke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid Wat de regeling van den ontsmettingsdienst betreft, wordt verwezen naar het verslag, dat als bijlage Na, hierachter is afgedrukt. Zie verder de hierachter als bijlagen afgedrukte ver slagen ten opzichte der volkshuisvesting (bijlage A), het verslag der gezondheidscommissie (bijlage B), de verslagen der commissie inzake de waterleiding en de gemeente-reiniging (bijlagen L. en N). b Heerschende ziekten. In 1926 kwamen 6 gevallen van roodvonk, 18 van diphtheritis en 5 van typhus voor. Gezorgd werd dat riolen en uitmondingen van grachten geene schadelijke uitwasemingen konden verspreiden. O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 51