8S De wegen verkeeren over het algemeen in vrij goeden toestand; alleen de Tondensche weg is slecht. Deze weg heeft een zoodanig verkeer, doordat ze tusschen 2 harde wegen de verbinding vormt, dat verharding dringend noodig is doch hiervoor zijn nog geen gelden beschikbaar gesteld. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Waterleidingen en Beken. De Berkel binnen de stad werd naar behooren schoon- gehouden en zooveel mogelijk gespuid. In de lijst van waterleidingen en beken in onderhoud bij den dienst der landerijen, opgenomen in het verslag van 1925 kwam geen verandering. De waterleidingen en beken werden meerendeels twee maal, enkele vaker, gesneden, de grootere met de kettingzeisen, de kleinere met de gewone zeis. Boven dien werden de meeste in het najaar nog met de schop schoon gemaakt. In de Polbeek was bij de Noord- veensche brug gedurende den hoogen Ijsselstand in Januari veel zand gedreven, dat verwijderd werd. In de verontreiniging der Voorstondensche beek is nog geen verbetering gekomen; zoolang hierin het afval water der papierfabrieken wordt geloosd, zal deze toestand wel blijven. Sluizen en Stuwen. De sluizen en stuwen zijn de volgende: 89 1. de Hoendernestersluis in den Vliegendijk; 2. de sluis in de Lage waarden tot afwatering van de Oekensche beek; 3. de sluis met pompkelder voor de bemaling der Lage Waarden; 4. de sluis op den Marsch in de Hel; 5. de twee sluizen in de Binnengracht; 6. de waterkeerende duiker in de kade langs den Beugelwaard bij de schietbaan op den Marsch 7. het sluisje in de Berkelwandeling en waterkeerende duiker tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel, achter den tuin in huur bij Prost, dienende tot spuiïng der gracht om het ziekenhuis 8. de waterkeerende duiker in de Havenstraat in den afsluitput van den duiker naar den vijver in het Coenenspark 9. de waterkeerende duiker in de gracht achter de mest- plaats en de acht duikers met afsluiting en stuwen voor afwatering van de bleekerij aan den Warns- veldschenweg, van de gronden op het Galilé, van de gracht om de begraafplaats en van de weide „de kleine Koppelen"; 10. de 10 ijzeren afsluiters der riolen in den Jacob- Damsingel, den Deventerweg, de Spittaalstraat, de Polsbroek, de Groensteeg, terrein Wensinck, Zaag- molenweg, Buitensingel en Vliegendijk en van den zinker door de Buitengracht, dienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater; 11. het sluisje in den zomerdijk van den Emmerikschen Weg in gemeenschap met Henny c.s.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 46