80 bewoner van het perceel hierop gewezen te hebben is het luik direct hersteld. Van het perceel Barlheze 46 bleek een schoorsteen bouwvallig te zijn en alzoo gevaar op te leveren voor de passage. Na hierop gewezen te hebben is de schoor steen gedeeltelijk afgebroken. Het kelderluik van perceel no. 10 aan de Nieuwstad verkeerde in slechten toestand en was alzoo gevaarlijk voor de passage. Na den eigenaar van het perceel hierop gewezen te hebben is het luik hersteld. Een eigenaar van een perceel in de Lange Hofstraat biacht een klacht in over stank en vervuiling van zijn kelder, veroorzaakt door een verzamelput van menage- water enz. van zijn buurman. Bij een ingesteld onderzoek bleek de put lek te zijn en de oorzaak van de lekkage in den kelder te zijn. De eigenaar van de put heeft deze leeg laten maken en buiten gebruik gesteld, waarmede aan de klacht is tegemoet gekomen. Een bewoner van een perceel aan de Bornhovestraat bracht een klacht in over de bouwvalligheid van een schoorsteen op een perceel in de Bornhovestraat ge legen tegenover zijn woning Bij een ingesteld onderzoek bleek de klacht wel gegrond te zijn. De eigenaar van het perceel heeft direct na aanschrijving de schoorsteen hersteld. Een bewoonster van een perceel aan de Laarstraat bracht een mondelinge klacht in over de bouwvalligheid van een muur, veroorzaakt door druk van tegen dien muur opgeslagen ijzer. Na herhaalde aanschrijving is het ijzer zoodanig opgeruimd dat geen gevaar meer bestaat voor instorten van den muur. 81 Door een bovengrondschen menagewaterafvoer van een perceel aan de Broederenkerkstraat werd de open bare straat ter plaatse zeer vervuild. Na aanschrijving om den afvoer te verwijderen heeft de eigenaar van het perceel den afvoer laten aansluiten op het gemeenteriool. In December werd een klacht ingediend over hinder veroorzaakt door machines in een perceel aan het Armenhage. Bij een ingesteld onderzoek bleek de klacht wel gegrond te zijn. Verder bleek dat de inrichting wel onder de Hinderwet viel, doch niet door een hinderwetvergunning gedekt was. Om aan die ver gunning te ontkomen heeft de eigenaar der inrichting andere motoren aangeschaft, waarvan de gezamenlijke sterkte zoodanig is, dat geen hinderwetvergunning noodig is. Daar de inrichting nu niet valt onder de hinderwet kan aan de klacht niet tegemoet worden gekomen. Van perceel Turfstraat no. 23 bleek het kelderluik defect te zijn en gevaar op te leveren voor de passage. Na eenige tegenkanting van zijne zijde heeft de eigenaar van bovengenoemd perceel het luik laten herstellen. Aan de gemeente werd terugbetaald voor het ver richten van diverse werkzaamheden, waaronder beerput- en rioolaansluitingen in den openbaren weg, ten koste van derden gemaakt f 12.311.11, terwijl aan recht voor tijdelijk straatgebruik werd geind een bedrag van f 442.36. Pompen. Van de 13 openbare pompen zijn thans in gebruik: 1 op de Zaadmarkt, 1 in de Vaaltstraat, 1 in de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 42