78 Bouw- en Woningtoezicht. Gedurende liet jaar 1926 werden 135 aanvragen behandeld voor het bouwen en verbouwen van per- ceelen, het maken van rioolaansluitingen of het uit voeren van werken aan den openbaren weg, terwijl 134 vergunningen werden verleend waaronder: Aan- Vergun- vragen. ningen. 25 25 voor geheel nieuwbouw 67 67 het veranderen, uitbreiden of vernieuwen van gebouwen 5 5 aansluiting op het gemeenteriool voor afvoer menagewater; 9 9 aansluiting op het gemeenteriool met overstortleiding van beer putten 22 22 het aanbrengen van zonnescher men, uithangborden en licht bakken; 1 1 het plaatsen van steigers en schut tingen 6 5 het bouwen van schuren e. d. Eén bouwvergunning is geweigerd n.l. voor het oprichten van een sigarenkiosk op het Stationsplein. 25 bewoonbaarverklaringen werden afgegeven. Voltooid zijn 78 woningen. Einde 1926 waren nog in aanbouw 15 woningen. Door verbouwing zijn 4 woningen ontstaan en 4 vervallen. 10 woningen zijn afgebroken. 79 Er werden 27 Hinderwetaanvragen behandeld en 24 Hinderwetvergunningen verleend. Een bewoner van perceel Kromme Elleboogsteeg no. 8 bracht in Januari een klacht in dat hij op een slaap kamer last had van lekkage van een goot van een aangrenzend perceel. Bij onderzoek bleek de klacht gegrond te zijn. De eigenaar van de goot heeft deze na aanzegging laten herstellen. Een bewoner van perceel Beukerstraat no. 6 bracht in Januari een klacht in dat hij zeer veel last had van lekkage op zijn slaapkamer van de dakgoten van zijn perceel, terwijl de eigenaar van het perceel de dakgoten niet wilde laten herstellen. Bij onderzoek bleek dc klacht gegrond te zijn. Na veel moeite is de eigenaar er toe bewogen om de goten te vernieuwen, waarmede de lekkage is opgeheven. In een gebouw op het Rijkenhage was met de ver bouwing belangrijk afgeweken van de teekening wat de ruitverdeeling in de glaskozijnen betrof. Dit was vooral niet onbelangrijk omdat de schoonheidscommissie juist voor een bepaalde ruitverdeeling had gepleit. Men trachtte de gewenschte ruitverdeeling te verkrijgen door witte verfstrepen op het glas te schilderen. Hiermede kon geen genoegen genomen worden. Daarna zijn van binnen en buiten latjes over het glas gemaakt. Op deze wijze was, zij het niet op de meest gewenschte wijze de ruitverdeeling in overeenstemming met de teekening gebracht. Het kelderluik van perceel no. 40 aan de Beuker straat bleek gevaarlijk te zijn voor de passage. Na den l

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 41