74 Aan de firma J. H. Addicks en Zoon werd weder voor één jaar opgedragen het onderhoud der hamers, klepels en draden van het carillon van den Wijnhuis toren tegen eene vergoeding van f 90 per jaar. De bliksemafleiders van den Wijnhuis-, Nieuwstads- en Walburgstoren werden eenmaal beproefd en in orde bevonden. Gebouwen, bestemd voor openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende: 1. bewaarschool aan den Paardenwal 2. de bewaarschool in de hoven met woning voor het hoofd 3. de handelsschool, hoek Lombardsteeg en Oude Wand; 4. School A aan de van Tilstraat 5. D aan de Waterstraat 6. E aan de Polsbroek; 7. F in de Hoven 8. G en B aan den Tadamasingel 9. H aan den Louisesingel 10. 1 en C aan de David-Evekinkstraat; 11. de gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein; 12. de gymnastiekschool aan de Kattenhavenstraat 13. de hoogere burgerschool met conciërgewoning aan de Waterstraat; 14. het gymnasium met de daarbij behoorende clavigers woning aan 's Gravenhof. De schoolgebouwen verkeeren in goeden staat en werden met de daarvoor toegestane gelden zoo goed mogelijk onderhouden. 75 De belangrijkste van de onderhoudswerken zijn de volgende: De hoofdingang van de bewaarschool Paardenwal werd van nieuwe deuren voorzienhet geheele gebouw werd van buiten geverfd. De ventilatie van de privaten werd verbeterd. In de teekenzaal van school D werden 3 ballustrades gemaakt voor vaste oplegging van de teekenborden. De speelplaats van school B/G werd vergroot. In school C werden de privaatinrichtingen vervangen door waterclosets, welk werk na aanbesteding werd uitgevoerd door de firma Bessem voor de som van f 1114. Van de hoogere burgerschool werden twee lokalen gerestaureerd, terwijl van den voorgevel de gootlijst geverfd werd. Voor verschillende scholen werden 132 banken geverfd met de daarbij behoorende kasten en lessenaars. Het medegebruik der verschillende inrichtingen werd als volgt toegestaan. Gymnastiekschool (Broederenkerkplein). aan W. van der Wou de op Dinsdag-en Donder dagavonden van 6—8 uur; aan de gymnastiekvereniging „Sandow" op Maan dagavonden van 8 10 uur; en op Vrijdag- en Zater dagavonden van 710 uur; aan het chr. lyceum op Woensdagmiddagen van 12.101 uur, van 2.103 uur, van 3—3 50 uur en

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 39