68 beschikbaar waarvoor geen bestemming was, zoodat besloten werd dit te bestemmen voor aanhooging der in de onmiddellijke nabijheid gelegen laagten. Een laagte in de Tichelkuilen en een vergraven gedeelte van het Sterfslag werden er mede aangevuld. Uit de Heiberger beek werd in het najaar tijdens den lagen IJsselstand bijna 1000 M3. zand gehaald. Dit werd benut voor ophooging van een laagte op de koeweide Helbergen. Op de opgehoogde gedeelten werd een dikke laag klei gespit. In 1927 wordt hierop gras- en klaverzaad uitgezaaid. In de weide de Beugelwaard werd een laagte aan gevuld met grond van de hoogten der oude schietbaan. Ook hier wordt in 1927 gras en klaver gezaaid. Onderhoud der krib- en beslagwerken langs den IJssel, de Berkel, de Helbergerbeek en de Hoofdgracht. Hoewel over het algemeen de IJsselstand in 1926 boven normaal was, kwamen toch eenige perioden voor dat de waterstand voldoende laag was om krib werken uit te voeren. In het voorjaar werd een nieuw stuk kribwerk gemaakt achter de zeepfabriek op den Marscli, waar een stuk talud achter een rijkskrib bij den hoogen water stand sterk geleden had. Ook werd in April nog over een afstand van ruim 90 M; geheel nieuw beslagwerk gemaakt tegen de Arme Weezenweide. In het najaar werd tegen het Kerkhofje en het noor- 69 delijk deel der Arme Weezenweide over ongeveer 160 M. lengte geheel nieuw kribwerk aangelegd. Tegen de Groote Rijswaard werd over een lengte van 35 M. nieuw beslagwerk aangelegd, daar hier oeverafslag begon plaats te vinden. Verwerkt werden circa 3500 takkebossen, 3000 tuin- latten en 300 kribpalen, terwijl voor bedekking meer dan 300 M3. puin noodig was. Deze puin werd voor een belangrijk gedeelte gekocht van de gasfabriek; een gedeelte werd van particulieren gekocht en de rest werd verkregen van de stortplaatsen. Het benoodigde hout werd verkregen van op en langs de landerijen groeiend wilgenhout. Over het algemeen werd in 1926 veel kribwerk ver nieuwd of hersteld doch meerdere oevergedeelten hebben nog noodzakelijk beveiliging noodig, zoodat bij gunstigen waterstand de eerste jaren nog veel kribwerk zal moeten worden verricht. Voor den dienst gemeentewerken werd dit jaar nog een gedeelte nieuw krib- en beslagwerk gemaakt langs het noordelijk talud der Zuiderhaven Eigendommen en inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Daartoe behooren 1. het gemeentehuis; 2. het kantorengebouw Lange Hofstraat No. 3, waarin gevestigd a. kantoor gemeentewerken; b. gemeentereiniging; c. gemeentelanderijen;

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 36