t/Z Bijlage V. 30 Suikers en Stropen. Een monster bruine kandij en 2 monsters bruine suiker voldeden niet aan de eischen, omdat het ascli- gehalte te hoog was. De 2 monsters als poedersuiker gekocht bleken 3 tot 5 rijst- of maismeel te bevatten. Van de 108 monsters vanillesuiker bevatten 11 mon sters minder dan 1 vanilline. 2 van de 8 monsters huishoudstroop bleken keuken stroop te zijn, omdat het suikergehalte minder dan 30 bedroeg. 2 monsters keukenstroop voldeden niet aan den eisch dat het suikergehalte minstens 15 moet zijn. In 't algemeen ontbreekt er nog veel aan de etiket- teering van dit artikel, zoodat vele waarschuwingen verzonden moesten worden. Bereide vleeschwaren. Van de 196 onderzochte monsters worst voldeden er 44 niet aan de eischen in het vleeschwarenbesluit vastgelegd, zoodat 44 waarschuwingen gegeven moesten worden. Het gebruik van kunstkleurstof werd 12 maal gecon stateerd, van andere dan de' toegestane conserveer middelen 6 maal, van meel in versche worsten of méér meel dan toegestaan is in de z.g. kookworsten 16 maal en van te veel water 2 maal. V.n. op de boterham- en bloedworst moesten de meeste aanmer kingen gemaakt worden. Het gebruik van melkpoeder werd nog 2 maal opgemerkt. Bijlage V. 31 Vruchtensappen. De sterk verbeterde samenstelling van deze waar is ook dit jaar gehandhaafd. Slechts eenmaal behoefde aanmerking te worden gemaakt op bessensap, omdat het soortelijk gewicht te laag was. Waschmiddelen. Na de in werking treding van het waschmiddelen- besluit op 21 Februari 1926 werd een uitgebreid onderzoek ingesteld om na te gaan of in dit gebied de onder dit besluit vallende waschmiddelen aan de daarin gestelde eischen voldeden. Onderzocht werden Soda i1 Sel de soude 32 19 Zeeppoeder 120 8 Waschpoeder 11 j Zachte zeep 7 Harde zeep 44 2 Bleekpoeder 18 Diverse waschmiddelen, onjuiste aanduiding 16 3 Naar aanleiding van bovenstaande resultaten werden teruggezonden naar de fabriek 547 pakjes sel de soude. Gewichtsaanduiding op de pakjes sel de soude heeft nog weinig plaats, hoewel dit met het oog op de controle toch in het belang is van den leverancier. Aantal monsters Waarvan niet voldeden aan de gestelde eischen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 273