Bijlage V. 14 Slechts in een geval bleek room als „gepasteuriseerd" verkocht, niet gepasteuriseerd te zijn. Yoghurt en melk-yoghurt. Een enkele maal werd als yoghurt aangetroffen een product, dat als melk-yoghurt moest worden aangeduid, omdat de melk niet tot 2/3 van het oorspronkelijke volume was ingedampt. Overigens behoefden geen aanmerkingen te worden gemaakt Karnemelkspap. Van de 23 onderzochte monsters voldeed er 1 niet aan de gestelde eischen, terwijl in eenige gevallen aanmerking moest worden gemaakt wegens het ont breken van het etiket of onvoldoende aanduiding daarop. Gepasteuriseerde melk. Onderzocht werden 77 monsters gepasteuriseerde melk in flesschen. Hiervan hadden 17 monsters een lager vetgehalte dan 3 0/o, 19 monsters bevatten meer dan 25.000 kiemen per c.M3., waarvan 0 nieer dan 100.000, terwijl in 3 monsters coli-bacteriën werden aangetroffen De gepasteurisatie liet op sommige fabrieken nog zeer veel te wenschen over; 17 schriftelijke waar schuwingen werden verzonden, terwijl 4 maal monde linge besprekingen gevoerd werden om nadere inlich tingen te verstrekken. Bijlage V. 15 Alcoholhoudende dranken. Van de 10 onderzochte monsters bier voldeed er slechts 1 niet geheel aan de eischen in het Bierbesluit gesteldhet extractgehalte van den stamwort was n.l. minder dan 9 Van de 5 onderzochte monsters advocaat bevatte 1 monster te weinig alcohol, terwijl 3 monsters met te weinig eidooier bereid bleken te zijn. Als citroenpunch bleek een product verkocht te worden, dat geen alcohol bevatte; een dergelijke waar zou als alcoholvrije citroenpunch aangeduid moeten worden. Terecht hebben de koopers van dit product zich bij dezen dienst beklaagd, dat zij een ander product ontvingen dan ze dachten te koopen. Azijn en azijnessence. Onderzocht werden 23 monsters blanke azijn, waarvan 4 niet voldeden aan de gestelde eischen. 188 monsters gekleurde azijn, waarvan 41 niet vol deden aan de gestelde eischen. 46 monsters vruchtenazijn, waarvan 26 niet vol deden aan de gestelde eischen. 17 monsters azijnessence, waarvan 1 niet voldeed aan de gestelde eischen Van deze ondeugdelijk bevonden monsters bevatten 4 monsters blanke azijn, 23 monsters gekleurde azijn, 10 monsters vruchtenazijn en 1 monster azijn-essence minder azijnzuur, dan voor de aangegeven soort vereischt is.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 265