Bijlage U. 6 HOOFDSTUK III. Verrichtingen van de Arbeidsbeurs. Gedurende het verslagjaar kwamen in 1221 aanbiedingen, waarvan werden geplaatst 316 personen en 388 aanvragen, waarvan 300 werden voldaan. Het vorig jaar waren deze cijfers, resp. 1174, 218, 271 en 191, alzoo een stijging van: 41 aanbiedingen, 98 plaatsingen, 119 aanvragen en 109 voldane aanvragen. Zooals reeds gezegd moet deze beduidende stijging van de bemiddelingscijfers, voor een groot deel, worden toegeschreven aan de stopzetting van de gesubsidieerde werkverschaffing op 1 Juni In de niet gesubsidieerde werkverschaffing, waar klinkerpuin wordt geklopt en die geheel door het Burgerlijk Armbestuur geregeld wordt, werkten (midden Januari) p.m. 35 personen. Ook van deze werkver schaffing worden werklieden betrokken, buiten de beurs om. Van de verschillende gemeentediensten kwamen in 78 aanvragen, waarvan 77 werden voldaan. Verschillende werklieden werden meermalen ingeschre ven, terwijl enkele werkgevers meermalen aanvragen indienden; het aantal werknemers dat van de beurs gebruik maakte bedroeg 553 en het aantal werk gevers 115. Voor het binnenkomen van buitenlandsche werk lieden werden 5 pasverklaringen afgegeven, waarvan 3 voor grensverkeer. Vier van deze verklaringen waren Bijlage U. 7 voor de gemeente Winterswijk en een voor de ge meente Brummen. Na 1 Februari werden, voor Duitschers, geen ver klaringen van arbeidsbeurzen meer vereischt, vandaar dit kleine aantal. In het buitenland is door bemiddeling der beurs slechts één persoon geplaatst en wel in Canada. Voor vrouwen, in huiselijke diensten, is slechts bij uitzondering bemiddeld, vandaar de kleine bemiddelings cijfers voor vrouwen. Het ernstig ter hand nemen van deze bemiddeling zal bezwaarlijk gaan, zoolang geen betere wachtkamers ter beschikking zijn. De verstandhouding tot de verschillende organisaties van werklieden en patroons was goed te noemen en door de kasbesturen is meermalen de noodige mede werking verleend voor het oplossen van geschillen. Geschillen omtrent uitkeering uit de werklozen kassen kwamen meermalen voor, maar werden gewoonlijk in overleg geregeld. Slechts drie malen is officieel bezwaar gemaakt tegen uitkeering uit de werkloozenkas; tweemaal omdat de betrokken persoon niet stond ingeschreven bij de arbeidsbeurs en eenmaal omdat de kennisgeving van de uitkeering te laat was ingezonden. De bepalingen omtrent het aanvaarden van passend werk gaven geen aanleidingtotbeduidendemoeilijkheden. Het aantal gesubsidieerde werkloozenkassen in deze gemeente bedroeg 33 met samen 719 leden, voor het vierde kwartaal, aan het eind van het vorig jaar was dit aantal 673. Door de leden van deze kassen, is in het dienstjaar aan bijdragen betaald de som van f 6Ö45.965, terwijl

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 251