Bijlage U. 4 heeft geleid en voor de verschillende werkzaamheden door hem als zoodanig verricht. In de raadsvergadering van 3 Mei werd tot voorzitter der Commissie benoemd: de heer Mr. G. M. van Voorth u ij sen, Notaris te Zutphen. Overigens kwam in de samenstelling der Commissie geen verandering en bleven de heeren E. F. J. van Bruggen en J. Rem mei ink leden-werkgevers en de heeren F. J. ter Huurne en J. J. Peppelen bosch leden-werknemers. Door de Commissie werd op 12 Februari en op 17 Juni vergadering gehouden. In de eerste vergadering is het verslag en de begrooting vastgesteld en afscheid genomen van den aftredenden voorzitter; door de Commissieleden en den Directeur werden hier hartelijke woorden van dank en waardeering tot den heer Haitsma Mulier gericht. In de tweede vergadering is de nieuw benoemde voorzitter geïnstalleerd en werden de loopende zaken van de Beurs besproken; o.a. werd hier bepaald dat ook het Commissielid, de heer Peppelenbosch, de vergadering van de Vereeniging van Ned. Arbeids beurzen te Maastricht, met den Directeur, zal bijwonen. Genoemde vergadering, in Juni gehouden, is door den heer Peppelenbosch en den Directeur bijge woond, terwijl het Commissielid, de heer Van Brug gen, ook aanwezig was, in zijn kwaliteit van bestuurslid der Vereeniging. De vergaderingen van Directeuren in April en No vember, te Utrecht gehouden, werden door den Directeur bijgewoondde verslagen van al deze ver- Bijlage U. 5 gaderingen komen voor in het Tijdschrift van den Nederlandschen Werkloosheidsraad. De Arbeidsbeurs bleef aangesloten als lid van de Vereeniging van Nederlandsche Arbeidsbeurzen. HOOFDSTUK II Gebouw, openstelling, personeel en werkwijze. De Arbeidsbeurs bleef gevestigd in het perceel Kolen- straat 18, waarvan de gebreken in vorige verslagen, meermalen zijn omschreven. In de uren van openstelling kwam officieel geen verandering, maar tusschen 2 en 3 uur des middags, behalve op Zaterdag, is de Beurs ook opengesteld, hoofdzakelijk voor het helpen van vreemdelingen en het teekenen der aanmeldingslijsten. Het personeel bleef bestaan uit den Directeur en een klerk in lossen dienst. De Beurs bleef belast met de werkzaamheden van de werkloosheidsverzekering, terwijl het Burgerlijk Armbestuur bleef belast met de aanwijzing van werk- loozen voor de gesubsidieerde werkverschaffing. Deze werkverschaffing is met 1 Juni stopgezet, maar ge durende de 5 eerste maanden werd voortgegaan met het betrekken van werklieden uit de werkverschaffing, buiten de Beurs om. Uit de bijgevoegde staten blijkt duidelijk dat na 1 Juni het aantal aanvragen en plaatsingen beduidend is gestegen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 250