Bijlage S. 10 De schadeloosstelling voor bedoelde wachtdiensten bedraagt f 1 per uur, met dien verstande, dat gedeelten van uren beneden een half uur voor een half uur worden gerekend en gedeelten van uren boven een half uur voor een geheel uur. De betaling is voor rekening van den eigenaar of gebruiker der lokaliteit. Brandkranen. Voor het blusschingswerk is de brandweer ten oosten van den IJssel (stadsgedeelte) hoofdzakelijk aangewezen op de brandkranen, welke zijn aangebracht op de gemeente-waterleiding. In „de Hoven", het gedeelte der gemeente, gelegen ten westen van den IJssel, waar tot heden nog geen waterleiding aanwezig is, wordt gebruik gemaakt van pijpwellen. Het aantal brandkranen steeg van 173 bij het begin van 1926 tot 180 op 31 December. Oefeningen. Nieuw aangesteld personeel werd direct geoefend in het gebruik van het bluschmaterieel. De oefeningen zijn in hoofdzaak gehouden buiten de gewone werktijden, opdat de manschappen niet behoeven te verzuimen in eigen werkkring. Zij hadden plaats aan de Hoofdpost, op het terrein der Gasfabriek, bij den St. Walburgstoren met de daarin aangebrachte stijgbuis en onder de ge meente Oorssel. Bijlage S. 11 Aan Ioonen voor oefeningen werd uitgegeven f 984. Over de toewijding van heeren Brandmeesters aan wie de leiding der oefeningen overgelaten werd, kwamen geene bemerkingen voor, terwijl behoudens eene hoogst enkele uitzondering over ijver en geschiktheid der manschappen niet te klagen viel. De Bran draad: A. W1LBRENN1NCK, Voorzitter. VAN SANTEN, Secretaris. ZüTPHEN, April 1927.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 245