Bijlage S. 2 Opmerkelijk is het, dat hieronder eenige alarmen voorkwamen, die geheel zonder beteekenis waren, ten bewijze, dat de bevolking over het algemeen zeer voorzichtig is. Voor branden werd uitgegeven f 485.90, tegen f 498.75 in 1925. De brandmeldingen betroffen 1 zware uitslaanden brand, 2 groote binnenbranden, 3 kleine binnenbranden, 27 schoorsteenbranden, 1 buitengewone brand, 1 scheepsbrand, 2 hulpverlee ningen en 2 loos-alarmen. Met groot materieel en de autospuit werd 6 keer uitgerukt. De autospuit werkte onafgebroken 2 uur bij een brand in een boerderij onder Almen, en gedurende 2ll2 uur bij een brand in perceel Rozegracht 18 (firma Levison) en 1 uur bij een brand in de Laarstraat naast de firma Oebrs. Boo ij. De tractor deed niet anders dienst dan voor het vlug ter plaatse brengen van materieel en personeel. Door losse brandwachts werd 65 maal dienst gedaan. De vaste brandwachts deden 37 keer dienst bij brand. De langste diensttijd, inbegrepen bewakingsdienst, was 10 uren. In 1926 had eene verbouwing van de Hoofdpost plaats, waardoor de garage aanmerkelijk is vergroot en aan de voorzijde eene bovenwoning voor een dei- vaste brandwachts verkregen werd. De herplaats voor een slangenwagen in de Raad- huissteeg werd gedeeltelijk ontruimd. De samenwerking met de Politie gaf alleszins reden Bijlage S. 3 tot tevredenheid. In het bezit van eenvoudig klein materieel, is de eerste hulp der Politie, vooral bij nacht, van onschatbare waarde. Het schoonhouden van het brandbluschmaterieel, in de verschillende kringen geplaatst, geschiedt eveneens door de vaste brandwachts. Einde 1925 en begin 1926 werd door het gemeente bestuur van Zutphen aan de omliggende gemeenten verzocht mede te deelen, of zij bereid waren eene overeenkomst aan te gaan tot hulpverleening bij brand. In verband daarmede werd met de gemeente Oorssel overeengekomen om ingeval van brand aldaar hulp te verleenen tegen eene vergoeding van f400 per jaar. Op aandringen van den Commandant werd in den toren van de Sint Walburgskerk een stijgbuis aange bracht, voorzien van de noodige sproeiers en slang aansluitingen. Hierdoor kunnen in geval van brand kerk en toren beveiligd worden. Het water is nu door eene eenvoudige aansluiting aan een der motor spuiten tot bij den bal van den toren op te voeren, terwijl door slangaansluitingen het kerkgebouw eveneens behoorlijk nat gehouden kan worden. Het geheele werk werd door het vaste personeel der brandweer uitgevoerd. Overzicht van enkele branden. Op 26 Februari 1926 was brand ontstaan aan boord van een schip in den IJssel, doordat pakken hooi te dicht bij een naar buiten stekende kachelpijp geplaatst

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 241