Bijlage P. 2 zijn bij hun studie en tevens zal de Directrice gaarne ter plaatse alle mogelijke inlichtingen geven over de aan wezige lectuur. Nieuwe aanwinsten worden eens in de maand gratis opgenomen in het Zutphensch Weekblad en de Winkelgids. De Kinderbibliotheek, waaraan Mejuffrouw J. Su- ringar steeds haar goede zorg besteedt, bleef haar aantal lezers behouden. Verschillende geschenken werden voor de kinderafdeeling ontvangen en ook de groote bibliotheek nam dankbaar geschenken van boeken en bloemen aan. Bij den voortdurenden boekenaanwas zal het binnen afzienbaren tijd een probleem worden, hoe de kasten te plaatsen zonder aan de lezers ruimte en licht te ontnemen. Ook is het oude gebouw langzamerhand in een ietwat uitgewoonden toestand gekomen en vol doet alleen aan de allerbescheidenste eischen, die men aan het interieur van een Leeszaal kan stellen. Het Bestuur is er zich zeer wel van bewust; hoe echter hierin verandering te brengen met de zeer bekrompen geldelijke omstandigheden, waarbij men met uiterste zorg op de noodzakelijkste dagelijksche uitgaven moet letten. De twee vergaderingen van den Prov. Bond werden door het Bestuur bezocht; een ervan werd te Zutphen gehouden. De toestand van het Correspondentschap Lochem kan bevredigend genoemd worden; het staat onder de goede directie van den Heer H. C. Postel en telt 120 leden; uitgeleend werden 3663 banden. Een Bijlage P. 3 Correspondentschap te Dieren is in vooruitzicht gesteld voor het volgende jaar. De Ontwikkelings Federatie zond haar jaarverslag in. De Leeszaal heeft ook dit jaar weer lectuur aangeschaft, betrekking hebbend op de lezingen en legde boeken daarmee in verband staande ter inzage gereed. Het bleek echter, dat de belangstelling voor die tentoon stellingen niet zeer groot was; wellicht is het ge- wenscht nog eens te vermelden dat de Leeszaal op deze wijze met de Federatie samenwerkt. Voor ver gaderingen dezer vereeniging werd zaal IV van de Leeszaal afgestaan; de Heer Meijer Drees gaf daar een voortgezetten cursus over het leven van Francesco Campana. Mejuffrouw O. Bilderbeek is zoo vriendelijk zich eenige vaste uren in de week voor het werken in de Leeszaal beschikbaar te stellen, hetgeen het Bestuur zeer op prijs stelt. De volontaires Mejuffrouw C. Pip- penghegen en Mejuffrouw J. Huisman verlieten de Leeszaal, zoodat er thans weer een plaats voor een volontaire beschikbaar is. BESTUUR. Herkozen werden de Dames H. Reesink, C. Rutgers en I. Bonebakker en de Heer J.L. Faber. LEDEN. Het aantal leden bedroeg op: 31 Dec. 1922 1032 (116 Nutslezers)

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 232