Bijlage N 12 den Deventerweg, met een ander bindmiddel genomen, voldeed minder goed. In het afgeloopen jaar werd gedurende 496 uren gesproeid, met een totaal waterverbruik van 2736 M3. Graswieden. De proef tot het dooden van gras en onkruid op straten en pleinen, genomen met een 5 creoline oplossing, voldoet uitstekend. De kosten hiervan komen overeen met het gebruik van weedkiller. Sneeuwruimen. In den nacht van 17 op 18 Maart werd wegens zwaren sneeuwval, met 3 sneeuwploegen gewerkt; van 18 tot 23 Januari d a.v. werd met 67 arbeiders aan de werkverschaffing ontleend, de aan rillen ge brachte sneeuw aan lioopen gezet en met handwagens verwijderd. Dit sneeuwruimen vorderde een uitgaaf van f 1214.95. Putscheppen. Het schoonhouden van straatputten vorderde steeds meer werkuren, zoodat in het afgeloopen jaar hieraan 3407 man-uren en 3302 paarde-uren werden geboekt. De baten van het putscheppen ten dienste van par ticulieren hebben bedragen f 551.75. Aangevoerd werden 1794 M3. putmodder. Bijlage N. 13 Ophalen van slachtafval. Bij 36 verschillende slachters, het keuringsgebouw en van de vischmarkt, werd in totaal 2611 maal het slachtafval opgehaald, en weer schoone afvaltonnen geplaatst. Dit ophalen geschiedt in afsluitbare gegal vaniseerde ijzeren vaten. Aan het ophalen van slachtafval werden 1822 man uren en 1020 paarde-uren besteed. Openbare urinoirs en privaten. Dagelijks, ook op Zon- en feestdagen, worden de 16 in deze gemeente aanwezige openbare urinoirs en de 2 privaten schoongehouden. Het terrein van het woonwagenkamp wordt dagelijks schoongehouden, terwijl de politie toezicht houdt op de goede orde bij het plaatsen der wagens. Iedere wagenbewoner is verplicht de door hem ingenomen standplaats rein te houden. Dienst op de mestplaats. In dezen dienst kwam geen verandering. Het over tollige stadsvuil wordt gestort in een gracht achter de voormalige marechausseekazerne aan den Buitensingel, of diende ter ophooging van tuinen achter een bouw complex aan den Buitensingel; ook werd met het daarvoor in aanmerking komende vuil het terrein achter de ambachtsschool op peil gebracht. Het zomervuil wordt voor compostbereiding op de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 216