Bijlage M. 4 één meter, terwijl het aantal verbruikers, welke alleen kracht vragen, verminderde met 1. Het aantal abonne- ments-installaties verminderde ook met één installatie. Het aantal motoren vermeerderde met 14 stuks, terwijl de capaciteit daalde met ongeveer 19 P.K.; door opheffing van één bedrijf werden enkele motoren van grootere capaciteit afgeschreven, waardoor ver klaard wordt, dat bij toeneming met 14 motoren de capaciteit daalde met 19 P.K. Het kabelnet onderging slechts geringe uitbreiding. Alleen de kabel gelegd voor den woningbouw van de David Evekinkstichting mag als zoodanig worden aangemerkt, terwijl de overige kabels, welke gelegd zijn, beschouwd moeten worden als verbeteringen in het net. Door het steeds bijleggen van stukjes kabel, was op den duur een ongewenschte toestand ontstaan. Met doortrekking van den kabel van de verdeelkast Nieuwstad bij de Overwelving over de Beekstraat, Dieserstraat, IJsendoornstraat naar de verdeelkast Nieuw stad bij de Deventerstraat is aan dezen ongewenschten toestand een eind gemaakt en tevens verkregen een versterking van den kabel van de zuil van Tilstraat naar de zuil Jacob Damsingel Het aantal transformatoren steeg met twee stuks en een capaciteit van 145 K.V.A. Bij de firma Thieme Cie werd een transformatorruimte gebouwd en in gebruik genomen, waarin een transformator werd geplaatst van 60 K.V.A. Deze was vrij gekomen uit de zuil Markt, waarin een van 85 K.V.A. werd geplaatst. In de zuil Markt dus een uitbreiding met 25 K.V.A. en bij de firma Thieme met 60 K.V.A. Voorts werd Bijlage M. 5 voor het Pompstation van de Waterleiding een trans formator van 60 K.V.A. bijgeplaatst, welke echter, na de diensten in den afgeloopen zomer bewezen bij het hiervoor vermelde werk met dubbele capaciteit, als algemeene reserve kan worden beschouwd, doch in het Pompstation als zijnde een van de belangrijkste bedrijven, steeds bedrijfsklaar gereed blijft staan. Van de transformatoren, welke dienst doen voor het laagspanningsnet, was die in de zuil van Tilstraat in den afgeloopen winter nog overbelast, zoodat het wenschelijk is ook daarvoor nog voorziening te treffen. De aangewezen oplossing daarvoor zal zijn tusschen- plaatsing van een hoogspanningsruimte met transfor mator op de Nieuwstad bij het dit jaar gereedgekomen knooppunt van laag spanningskabels. Bij het maken van dit knooppunt werd reeds met deze omstandigheid rekening gehouden. Het herijken van de bij de verbruikers geplaatste meters werd dit jaar krachtig voortgezet. Hierbij bleek dat ruim 50 nieters niet voor reparatie in aanmerking kwamen wegens de liooge kosten daaraan verbonden. Deze werden dan ook afgeschreven en nieuwe daarvoor in de plaats gesteld. De buitengewone liooge waterstand aan het begin van het jaar gaf veel ongerief. Het aantal ondergeloopen kelders met de daarin zich bevindende huisaansluit- kasten was groot, terwijl in sommige wijken de kasten, welke boven den beganen grond geplaatst waren, nog onder water stonden. Enkele kabels moesten dan ook buiten bedrijf worden gesteld. Van verschillende aan sluitingen bleken later de koperaders in de huisaan-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 202