34 Slachthuis. Op 3 Mei werd ons een crediet van f 500 verleend voor het doen samenstellen van een uitgewerkt plan voor een openbaar slachthuis met exploitatie-begrooting en ontwerp-tarief. Straten en wegen. Ons voorstel tot uitvoering van de verbreeding van den Warnsveldschen weg en tot ophooging van het noordelijk deel van de Varkensweide, in Uwe ver gadering van 4 Januari overgelegd, werd aangehouden. Een later voorstel om ons een crediet van f 4700 te verleenen voor het leggen van een trottoir langs de noordzijde van dien weg werd op 1 November aan genomen. Voorts werden ons verschillende credieten verleend voor verbetering van straten en wegen, t.w. op 1 Maart f 3500 voor den weg naar Vierakker, op 3 Mei f 80.000 voor de Havenstraat, op 7 Juni ruim f 20.000 voor den weg naar Laren en f 1100 voor een geluiddempend straatdek bij het Chr. Lyceum en tenslotte op 6 September f 2500 voor een geluiddempend straatdek in de Waterstraat voor de h. b. s. en school D. Torens. In verband met de hoogere kosten van het werk werd in Uwe vergadering van 3 Mei het toegestane 35 crediet voor de restauratie van den Nieuwstadstoren ad f 7000 met f 1500 verhoogd, nadat het Rijk en het R. K. Kerkbestuur zich bereid hadden verklaard ieder ook f 1500 in die meerdere kosten bij te dragen. Volkshuisvesting. in Uwe vergadering van 6 September kwam het voorstel van Uw medelid mevr. Weersma—van Duin aan de orde, tot het van gemeentewege bouwen van 100 voor f 3.25 per week te verhuren arbeiderswoningen om daardoor te komen tot opruiming van krotwoningen, op welk voorstel wij in diezelfde vergadering een afwijzend praeadvies uitbrachten. In den loop der besprekingen wijzigde mevr. Weersma haar voorstel in het volgende: „25 woningen te bouwen of te laten „bouwen door een woningbouwvereeniging met rijks - „steun". Dit werd verworpen, waarna een voorstel van Uw medelid den heer Horsting tot het instellen eener commissie belast met het onderzoek naar krot woningen enz., werd aangenomen. Tot een benoeming van leden dier commissie kwam het in het afgeloopen jaar niet. Op 12 Juli werd besloten tot wijziging van het uitbreidingsplan der gemeente, met betrekking tot het gedeelte tusschen de Berkel en den Warnsveldschen weg, naar het door den architect S. de Clercq ontworpen plan. Watersnood. Naar aanleiding van den watersnood van eind 1925 en

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 19