32 eerbied beeft voor de bij meerderheid kenbaar gemaakte gevoelens en besluiten van den Raad met betrekking tot kennis-vermakelijkheden werd verworpen. Kunst. L)e gunstige resultaten met de volksconcerten door de Arnhemsche Orkestvereeniging in de vorige winter seizoenen gegeven, behaald, gaven ons aanleiding U te verzoeken ons te machtigen de noodige maatregelen te nemen om ook in de volgende winterseizoenen vier zulke concerten te doen geven. Dienovereenkomstig werd op 6 September besloten. Monumenten-verordening. Ter verzekering voornamelijk van het behoud van de vele fraaie oude gevels der stad werd op 1 Maart een verordening op de monumenten in de gemeente Zutphen vastgesteld. Het door Gedeputeerde Staten gemaakte staatsrechte lijke bezwaar tegen de bij artikel 2 ingestelde com missie van beroep, bestaande uit „buiten het gemeente bestuur" aangewezen particulieren werd noch door U noch door ons gedeeld, hetgeen ingevolge Uw besluit van 3 Mei aan gemeld college werd medegedeeld. Uit een later ontvangen bericht, blijkt dat debetrokken Minister in het bezwaar van Gedeputeerde Staten geen aanleiding heeft gevonden om de verordening aan de Kroon ter vernietiging voor te dragen. De op grond van deze verordening opgemaakte lijst 33 van bouwwerken, waaraan zonder onze vergunning geen veranderingen mogen worden gebracht legden wij in Uwe vergadering van 1 November over. Onderwijs. Aan het bestuur van de R. K. Jongensschool werd op 4 Januari een bijdrage van 50 verleend in de kosten van het in orde brengen der speelplaats dier school onder voorwaarde dat het bestuur zou overgaan tot de invoering van het vak lichamelijke oefening. Het verzoek om verstrekking van gelden voor ver betering van den toegangsweg werd afgewezen. Een verzoek van hetzelfde bestuur om vernieuwing van banken voor die school werd op 4 October in gewilligd en een dergelijk verzoek van het bestuur der bijzondere lagere school David Evekinkstraat op 6 September. De voorschotten aan de bijzondere lagere scholen, bedoeld in art. 103 L. O. wet 1920 over 1926 en de vergoedingen, bedoeld in art. 100 L.O. wet 1920 over 1924 werden op 22 November toegekend. Op 4 Januari werd afwijzend beschikt op een verzoek van de leeraren van de n. a. s. om bij den Min. v. Onderw. K. en W. aan te dringen op hoogere salarissen en om in afwachting van die verhooging een toeslag op die salarissen te verleenen. Uw College nam op 1 Februari onzen brief aan de Provinciale Staten van Gelderland houdend het verzoek de door Gedeputeerde Staten voorgestelde subsidie regeling inzake het nijverheidsonderwijs niet aan te nemen, voor kennisgeving aan.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 18