Bijlage I. 16 Op het einde van het jaar werd in deze ovens nog last ondervonden van slakvorming, wijl in verband met de staking in Engeland alleen Duitsche kolen verwerkt werden IV. Cokesgasinrichting. Deze bleef in slechten staat verkeeren. Op 23 Maart had in een der blowers door een tot nu toe onopge helderde oorzaak een explosie plaats, waardoor deze geheel werd vernield, alsmede een gedeelte der luchtleiding. Na dien datum werd deze inrichting niet meer gebruikt V. Condensatie en zuivering. Voor zoover dubbele toestellen aanwezig zijn, werden deze afwisselend gebruikt. Zij verkeeren in goeden staat, met uitzondering van een der condensors, welke in het volgende jaar grondig hersteld zal moeten worden. Het gas kon steeds voldoende gezuiverd worden. VI. Kolenlosinrichting. Deze werd behoorlijk onderhouden en werkte goed. Het volgend jaar zal de grijper noodzakelijk vernieuwd moeten worden. Met uitzondering van 1100 ton Duitsche kolen in het laatst van het jaar, werden alle kolen per schip aangevoerd. Bijlage L. 17 VII. Stoomketels. Deze verkeeren in goeden staat. Evenals vorige jaren bleef de firma Doorgeest te Amsterdam met het schoonmaken belast. De rookkanalen der nieuwe kamerovens werden zoodanig gemaakt, dat met de verbrandingsgassen een afgassenketel verwarmd kan worden, welke ketel op het einde van dit jaar echter nog niet geheel gemon teerd was. VIII. Electrisclie inrichting. Deze verkeert in goeden staat. IX. Sulfaatfabriek. Verlies van ammoniakwater of ammoniak kon niet worden aangetoond. Het nieuwe toestel voldoet goed. De saturator werd voorzien van een nieuwe klok. Verder kon deze en de nasaturator gerepareerd worden. Een nieuwe centrifuge werd in gebruik genomen. In de afvoer der afgassen kwam nog geen verandering. X. Waterleiding. Voor den bluschtoren en de leiding aan de ovens werd een 4" aansluiting gemaakt. Op den hoek dei- stokerij werd nog een brandkraan bijgeplaatst. XI. Buizenleiding. Ten behoeve van nieuw gebouwde woningen van de D. E. S. werd in de Wilgenstraat en de Appelstraat 192 M. 4" buis gelegd, terwijl in Warnsveld in den binnenweg naar het Graffel 20 M. 4" werd gelegd. In de Spittaalstraat werd een lek gevonden in de 8" leiding, die op een riool was afgebroken. Hiernaar was reeds bijna een jaar vruchteloos gezocht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 170