Bijlage L 14 zijn tot 31 Dec. 1930 tegen brandschade enz. verzekerd op beurspolis door tusschenkomst van de firma Bekouw en Mijnssen te Amsterdam voor een bedrag van f 1.618.550. Toestand der fabriek. 1. Gebouwen. Hieraan had het gewone onderhoud plaats. De mastiekdaken van de werkplaatsen en de droge zuive ring werden vernieuwd. De kap van de kolenloods werd nog niet overgestreketi. De loopbaan in zuiverhuis en generatieloods voldoet goed. Door het personeel werd 268 keer gebruik gemaakt van de badinrichting, terwijl vreemde werklieden, die aan de stoomketels of ovens werkten er 83 keer gebruik van maakten. la. Terrein. In verband met den nieuwbouw werd het terrein zoo goed mogelijk in orde gehouden. Het toegangskanaal werd nog niet in orde gemaakt. II. Gashouders. Hieraan had het gewone onderhoud plaats. Gas houder No. 3 (voor cokesgas) werd na 23 Maart niet meer gebruikt. Bijlage L. 15 Waterverversching vond dit jaar niet plaats. Naphtaline verstoppingen kwamen niet voor. 111. Ovens. Naar aanleiding van een rapport, uitgebracht door Prof. Ir. G. A. Brender a Brandis werd over gegaan tot den bouw van een batterij van 4 verticale kamerovens, elk met 3 kamers, welk werk werd op gedragen aan de Stettiner Chamottefabrik Act. Ges. te Berlijn, die het uitvoerde in vereeniging met de Berl. Anh. Mach. A.G. Aangezien deze ovens een plaats konden vinden in de bestaande stokerij, werd het blok Coze-ovens van vier afgebroken, en de bestaande fundeeringen gebruikt voor de nieuwe. Deze ovens kwamen begin December gereed, en werden daarvan 2 ovens met 6 kamers in gebruik genomen. Hiermede kon in de behoefte worden voor zien, wanneer de zoogenaamde natte methode werd toegepast. Aan de oude ovens had alleen het allernoodzakelijkste onderhoud plaats. Op 31 December waren voor de gasproductie be schikbaar: 4 kamerovens met 12 kamers en 3 coze-ovens met 27 retorten. Van deze laatste hadden de ovens No. 5 260 vuurdagen No. 6 477 No. 7 858

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 169