Bijlage K. 6 vriendelijk hulp te verleenen bij het opruimen der tentoonstelling. Door de Museum-Commissie werd als lid der Ge- meentelijke Monumenten-Commissie aangewezen Jonk- vrouwe C Engelen en als plaatsvervangend lid Dr. K. O. Meinsma. De kas sluit met een voordeelig saldo van f 488.81. De uitgaven waren f 1891.52, de inkomsten f2380.30. De uitgaven van het vorige jaar waren f 1968,98 en de inkomsten f 2112.44. De gemeente-subsidie bedroeg f 1775. De Heer J. H. van Heek te Lonneker was zoo goed zijn jaarlijksche gift van f 10.— te geven. Nu de tentoonstellingen over het algemeen succes blijken te hebben, zou men, den stand der finantieën in aanmerking nemend, vooral aan goede exposities de voorkeur kunnen geven, hoewel deze gewoonlijk meer kosten meebrengen. Tot nu toe werd ook slechts het allernoodigste ameublement voor het Museum aan geschaft, de tentoonstellingszaal zou aantrekkelijk ge maakt kunnen worden door eenige oude meubels, die wel in de omstreken van Zutphen te krijgen zouden zijn. Op de lijst van wenschen staat verder nog een nieuwe vloerbedekking van de bovenzalen, de sporen van den brand zijn daar nog steeds niet verdwenen; ten slotte zou een nieuwe catalogus ook onder de wenschen moeten worden opgenomen. De Museum-Commissie heeft het verlies te betreuren van haar ijverig lid, den Heer S. N ij burg, die in den loop van het jaar is overleden. Hij had steeds groote belangstelling voor het Museum, hetgeen hij door ver schillende, zeer gewaardeerde gaven liet blijken. Her- Bijlage K. 7 benoemd in de Museum-Commissie werden door den Raad Mejuffrouw W. van Alphen en door Zutphen Vooruit de Secretaresse De Concierge J. Nieuwburg werd weer voor den tijd van een jaar herbenoemd; hij vervulde zijn taak met grooten ijver evenals de hulp-concierge H. Lammers. De Commissie van Beheer, D. MOLENAAR, Voorzitter. C. ENGELEN, Secretaresse.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 155