Bijlage K. 4 Nieuwe Gasthuis werden o.a ontvangen 5 Jacoba kannen, die bij het graven in de fundamenten van het uasfhuis in 1883 werden gevonden. Mejuffrouw A. M. C. Werner gaf onder meer een kop en schotel van Fransch porcelein beschilderd met de Berkelruïne en eenige kledingstukken. De kleerenvifrine werd ook nog verrijkt door mutsjes van tule en mouwtjes van breiwerk van Mejuffrouw H. Reesin k en hoeden van den Heer A. J. Somer. Dr D. Bruins schonk kort voor zijn dood 43 lichtbeelden van de St. Wal- urgskerk. Uit de afgebroken herberg de Vredenber^ aan den Emmerikschen weg kreeg het Museum een gevelsteen, 3 ankers en fragmenten van beschilderd behangsellinnen van den Heer B. R. Corne- goor. In een feestelijke vergadering van de voor mal,ge Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht werden het vaandel der Vereeniging en eenige andere bezittingen aan het Museum afgestaan. Van de Brandweer werden tel van buiten gebruik geraakte voorwerpen ontvangen De Vereeniging de Graafschap gaf een veegmes, vroeger door de hoefsmeden gebruikt, in bruikleen en een vermoedelijk vroeg-middeleeuwsche pot met gaten in den rand, waarschijnlijk een primitieve lamp. Door de useum-Commissie werden voornamelijk prenten aan gekocht, waardoor de Topographische atlas belangrijk werd vernjkt. Ook werden er afbeeldingen van den waters nood aangekocht en verscheiden ingezetenen waren zoo vriendelijk eigengemaakte fotografiën van de overstroo- ming af te staan, inzendingen werden ontvangen van den Heer H. Enterman, Mevr. C. Francken-van deStadt, den Heer T. Koopmans, den Heer J. Korténoever,' Bijlage K. 5 Mr. C. Nierstras z, den Heer L. de Nood, Mevrouw E. Schriekervan Baarda en Mejuffrouw I. J. Verloren van The maat. Er werden 10 tijdelijke tentoonstellingen gehouden, waarvan 3 door de Vereeniging Pictura. De mooie aquarellen uit de portefeuille van den Heer J. Völcker te Eefde trokken veel bezoek. Gedurende de Winkel week had het Museum op initiatief en met medewerking van het Bestuur der Winkelweek een tentoonstelling van etsen en aquarellen van den Heer H. E. Rooden- burg, hiervoor werden 450 bezoekers geboekt. De Amateur Fotografenclub verheugde zich ook in een druk bezoek van hun tentoonstelling. Einde Dec. werd erop voorstel van Dr. K. O. M eins ma een tentoon stelling van Daguerreotypen gehouden, ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan der fotografeerkunst, die met welwillende hulp van Dr. Meinsma en Mejuffrouw W. van Alphen goed geslaagd kan worden genoemd. Ook nu weer bleek hoe geschikt de tentoonstellings zaal is voor tentoonstellingen van niet al te groote afmeting. Er waren 163 inzenders, niet alleen uit Zutphen en omstreken, maar ook uit andere deelen van het land. De Museum Commissie is voor deze medewerking zeer dankbaar, met name aan Jonkvrouwe S W. van Heeckeren van Keil te Ruurlo, die o.a. een compleet fototoestel, gekocht te Parijs bij Daguerre afstond, verder aan Mevrouw C. Francken—van de Stad en aan de Bestuursleden van de Graafschap, Mr. G. J. ter Braak te Eibergen, den Heer J. Driessen te Aalten en Dr. B. J. Westerbeek van Eerten te Hummelo. Jonkvrouwe Th. von Weiier was zoo

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 154