Bijlage J. 2 candidalen, die allen slaagden. Twee leerlingen, die voorwaardelijk bevorderd waren, deden herexamen en slaagden. Een leerling, die de eerste klasse van de R. C. Winterschool te Didam met goed gevolg had afgeloopen, werd tot de tweede klasse toegelaten. Een leerling die afgewezen was, nam weer in de tweede klasse plaats. Bij den aanvang der lessen telde de tweede klasse alzoo 24 en de eerste klasse 18 leerlingen. Tusschentijds werd nog 1 leerling tot de eerste klasse toegelaten. Een leerling der tweede klasse kon wegens ziekte de laatste drie maanden de lessen niet volgen en alzoo ook niet deelnemen aan het eindexamen. Overigens was het verzuim betrekkelijk gering. Behoudens een paar uitzonderingen was het gedrag van de leerlingen goed. De lessen vingen aan op 5 October en eindigden voor de leerlingen der eerste klasse op 31 Maart en voor die der tweede klasse op 5 April. Onvoorwaardelijk werden bevorderd van de eerste naar de tweede klasse 12 leerlingen. Voorwaardelijk werden bevorderd 3 leerlingen. Niet bevorderd werden 4 leerlingen. Het mondeling eindexamen werd afgenomen op 6 April in tegenwoordigheid van den heer Inspecteur van het Landbouwonderwijs, een paar leden van de Commissie van Toezicht en een vrij groot aantal belangstellenden. Bijlage J. 3 Door den Inspecteur werd een diploma uitgereikt aan 23 leerlingen. Van de ouders der leerlingen van de eerste klasse zijn 14 landbouwers, 1 Adj. Onder-Officier, 1 Inspec teur bij de Ned. Spoorwegen, 1 winkelier en 2 zonder beroep. Van de 43 leerlingen reisden 41 dagelijks per fiets, tram of spoor heen en terug, 1 was gehuisvest bij zijn ouders hier ter stede en 1 was hier in pension. Van de 23 gediplomeerden gaan er 16 in het bedrijf van hun ouders, 1 gaat zich elders verder in den tuinbouw bekwamen, 4 zijn van plan examen te doen voor den cursus van de Ned. Heidemaatschappij en 2 gaan hun geluk in Oost-Indië beproeven. Beurzen werden niet toegekend. Met de leerlingen der eerste klasse werd een bezoek gebracht aan een paar kweekerijen in de omgeving, terwijl zij van den leeraar in veeteelt een practische les ontvingen op het bedrijf van den heer O. Hoentjen te Laren. Met de leerlingen der tweede klasse werd een bezoek gebracht aan de Coöp. Zuivelfabriek te Eefde; aan het Rijkslandbouwproefstation voor Zaadcontröle te Wageningen; aan het bedrijf van den heer G. Lamers te Elden, aan dat van den heer A. Loman te Harfsen; aan een paar landarbeiderswoningen onder Almen en Harfsen; aan het Pluimveebedrijf van den heer H. Garsen te Warnsveld; meerdere malen aan de ma-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 151