z Bijlage I. 10 lichtbeelden werden daarbij vertoond en een pracht- collectie Kunst-Nijverheids voorwerpen vroeg aller be langstelling. Het Bestuur stelde de lokalen v. d. Vakschool be schikbaar. Met dank aan de afd. Zutphen van bovengenoemden Bond voor het initiatief maken wij melding van dezen avond, die voor allen zeer leerzaam en belangrijk was. De schoolbibliotheek bevat nu 379 boeken. II. Ambachtsschool. Het personeel was aan het einde van het jaar samen gesteld als volgt: J. Kruys Voorberge, Directeur. F. Hartsuiker, leeraar in timmeren en vakleekenen. H. J. Leferink, T. Bonnema, R. Renssen, H. Dijkjans, O. Rubingh, T. Koopmans, W. Klein Bussink, J. Buijs, W. Paalman, C. Versteeg, schilderen, vak- en hand- teekenen. schilderen en hand- teekenen bankwerken, vakteekenen en stoomwerktuigkunde. smeden, bankwerken en vakteekenen. idem. meubelmaken, vak- en handteekenen. metselen en vakteekenen. electrotechniek en vak teekenen. Bijlage I. il J. Strubbe, leeraar in voortgezet lager onderwijs. W. Balvers, behangen en stoffeeren. W. Croese, concierge. Op 31 Maart overleed na een korte ziekte de heer J. H. Hattke, leeraar in timmeren. In den heer Hattke verliest de school een uitstekend leeraar, die steeds met liefde zijn taak vervulde. In zijn plaats is benoemd de heer T. Bonnema te Stiens. Tijdens de ziekte van de leeraren Paalman en Buijs werden de lessen tijdelijk waargenomen resp. door de heeren J. Bosch en H. Hein en. De oud-leerling H. Harmsen, heeft tijdens de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Hattke, de lessen in de le klasse timmeren gegeven. Op het einde van Maart werd aan de leerlingen, die den volledigen cursus met goed gevolg hadden doorloopen, het diploma uitgereikt n.l. timmeren 21, smeden 20, meubelmaken 6, schilderen 3, metselen 1, electricien 6, totaal 63 leerlingen. Aan 10 leerlingen kon het diploma niet worden uitgereikt. Voor den nieuwen cursus werden 76 leerlingen ingeschreven, waarvan er 70 werden geplaatst n.l. voor timmeren 21, smeden 23, meubelmaken 6, schil deren 5, metselen 5, electricien 5 en behangen en stoffeeren 5. De nieuwe cursus begon alzoo met 190 leerlingen verdeeld als volgt:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 145