Bijlage E. 16 Voor de categorie onderwijzers bij liet bijzonder lager onderwijs. P. Flu its ma (aftr. 1932). J. A. de Zeeuw (aftr. 1928). Voor de categorie overige meerderjarigen. Mevr. C. A. Weersma—v. Duin (aftr. 1930.) Or. C. Bijl (aftr. 1931). De heer P. Fluitsma werd door den raad her benoemd. In den rooster voor schoolbezoek kwam geen verandering. Het bestuur is als volgt samengesteld: Dr. C. BIJL, Voorzitter. B. J. TlEDlNK, Secretaris, Buitensingel 131. A. MELLINK, Vice-Voorzitter. Mevr. C. A. WEERSMAv. DUIN, 2e Secretaresse. VERSLAG van den SCHOOLARTS over het jaar 1926. In het afgeloopen jaar hebben zich geen bijzonder heden voorgedaan. In de laatste maanden heeft de griep sterk in Zutphen en dus ook onder de school kinderen geheerscht. Hoewel de ziekte-verzuimen daar door abnormaal groot waren, bestond m.i. geen grond voor bijzondere maatregelen. Enkele lokalen van school A zijn in de winter maanden zeer donker, zoodat het kunstlicht reeds vroeg moet worden aangestoken. Dit bestaat uit zeer slecht lichtgevende gloeikousjes, die bovendien ondoelmatig zijn aangebracht. De verlichting is dan ook zeer onvoldoende. Het is zeer wenschelijk dat hierin ver betering gebracht wordt. De lokalen van de le en 2e klasse van school E kunnen niet voldoende geventileerd worden. Er zijn openslaande ramen, die alleen gedurende het speeluur kunnen worden geopend, omdat gedurende de lessen het straatrumoer te hinderlijk is. Hierin zou misschien door het aanbrengen van schuiframen verbetering te brengen zijn. Het gewone onderzoek had ook dit jaar plaats, terwijl de scholen zooveel mogelijk ook dit jaar maan delijks bezocht werden. In achterstaande tabel is het resultaat van het onder zoek opgenomen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 134