2 V/ Bijlage D. 32 eiscli. Waar liet natuurkundelokaal reeds aangesloten is aan het electrische net, be hoeven de kosten voor het aanleggen van een electrische verlichting toch geen bezwaar te zijn. Moge 1927 deze verbetering voor de Handelsavondschool brengen VI. Ambachtsschool De ambachtsschool wordt beheerd door de Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid. Op 31 December was het Bestuur dezer Vereeniging samengesteld als volgt Ir. B. J Haitsma Muiier, Voorzitter, H. H. R. van Houten, Secretaris-penning meester, Mej. A. A. Labrijn, Mevr M. de Kant—Ruitenschild, G. L. Maaldrink, G. J. Kobus, C. A Reesink, Mevr. E. M. Dijckmeester -van der Lecq de Clerq, Mevr. Wed. L. J. Rietberg, G J. Stoop, G. W. Velders, M. J. Mulders. Personeel. Het personeel der Ambachtsschool bestond op 21 December uit: 1 Directeur, 13 leeraren en 1 concierge. Op31 Maart overleed de heer H. J. Hattke, leeraar in timmeren. Bijlage D. 33 In den heer Hattke verliest de school een uitstekend leeraar, die steeds met liefde zijn taak vervulde In zijn plaats werd be noemd de heer T. Bonnema te Stiens. Tijdens de ziekte van de leeraren Paal man en Buijs werden de lessen tijdelijk waargenomen respectievelijk door de heeren J. Bosch en H. Heinen De oud-leerling H. H arm sen heeft tijdens de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Hattke, de lessen in de lste klasse timmeren gegeven. Na het met goed gevolg doorloopen van den volledigen cursus werd het diploma uitgereikt aan 27 leerlingen timmeren 20 smeden 6 meubelmaken 3 schilderen 1 metselen 6 electricien. Totaal 63 leerlingen. Voor den nieuwen cursus meldden zich 76 leerlingen aan, waarvan 70 werden ge plaatst namelijk: 21 leerlingen timmeren 23 smeden 6 meubelmaken 5 schilderen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 122