Bijlage D. 20 B. H. Wormgoor, koopman, daartoe uitgenoodigd door Burgemeester en Wethouders. Hef schriftelijk gedeelte, dat de volgende vakken omvatte, Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch en de correspondentie in die talen, Boekhouden, Handelsrekenen, Staat huishoudkunde, Wiskunde, Natuurweten schappen en Warenkennis, Stenographic en Machineschrijven, had plaats van 14—22 Juni. Het mondeling onderzoek, dat zich uit strekte over de vakken Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch, Boekhouden, Handels- rekenen, Handelskennis en -recht, Aardrijks kunde, Geschiedenis en Natuurwetenschappen en Warenkennis, had plaats op 25 26 28 en 29 Juni. Voor elk vak werd iedere leerling 20 mi nuten geëxamineerd in tegenwoordigheid van een lid van de Commissie. Er slaagden 10 mannelijke en 6 vrouwelijke leerlingen, terwijl 1 mannelijke leerling werd afgewezen. De namen der geslaagden zijn Tonia Bennink, A. Dilling, Dina van Eldik, Nolly Garretsen, Suze Hamburger, Lies Hollinga, H. de Jong, 21 Derkje Kruitbosch, J. Mombarg, J. Nijkamp, G. J. Ordelman, G. Overmars, J. H. Schuppers, W. Struijck, L. Weruméus Buning, S. Wijier. Voor zoover bekend is, zijn van de vrou welijke geslaagden 2 thuis in de zaak werk zaam, 1 is op kantoor geplaatst, terwijl 1 verder studeert voor teekenen. Van de mannelijke geslaagden zijn 7 op kantoren geplaatst, 1 is thuis in de zaak werkzaam, 1 is geplaatst op de school voor kleermakers in Deventer en 1 op een Hoogere Handelsschool in Rotterdam. De afgewezen leerling maakt de 4e klasse nog eens mee Bij den aanvang van den nieuwen cursus keerden alle bevorderden op één na terug; van de niet bevorderden naar kiasse 2 ver lieten 2 leerlingen de schoolvan de afge wezenen voor klasse 3 kwamen 4 niet terug, terwijl van de niet bevorderden naar klasse 4 één de school verliet en een andere voor enkele vakken tot de 4e klasse toegelaten werd. Het toelatingsexamen werd gehouden op 14, 15 en 16 Juli.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 116